Úterý 26 Září 2017
Lis24

Druhý závod Mibosport Cup 2014/2015
Publikováno: Mibosport Cup

170 aut na startovním roštu všech šesti kategorií. Účast čtyřnásobného mistra světa Marca Rheinarda. Dále jména předních evropských jezdců jako například: Yannic Prümper, Björn Prümper, Hupo Hönigl, Peter Pinish, Tom Cockerill, tak to bylo druhé kolo závodu seriálu RC modelů aut v měřítku 1/10 a 1/12 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign, OMB a pro tento závod speciálního sponzora pánský časopis Maxim, které se uskutečnilo 22.11.2014 ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích.

V on-road kategoriích závodilo celkem 87 závodníků: Modified 35, Stock LRP - 32, Formula - 13 a 1/12 - 7 závodníků. V off-road kategoriích závodilo 83 pilotů z toho 43 v kategorii 2WD Buggy a 40 v kategorii 4WD Buggy.

ON-ROAD

V kategorii MODIFIED od první kvalifikační rozjížďky upoutal souboj o TQ mezi Marcem Rheinardem a Yannicem Prümperem. Yannic zajel úžasně druhou kvalifikační rozjížďku, když jej Marc nedokázal porazit ani ve třetí rozjížďce, získal TQ. Třetí místo na startovním roštu vybojoval Patrick Gollner. Finálové jízdy slibovaly opravdu napínavé souboje. První finálovou jízdu vyhrál Yannic Prümper před Marcem Rheinardem a výborně jedoucím Kubou Šimurdou. Druhá finálová jízda přinesla ještě větší napětí zvláště, když se dopustil drobné chyby Marc a Yannic získal drobný náskok, ale ani on se nevyvaroval nepřesnosti a opět se oba jezdci sjeli do těsného souboje. I přes zdrcující Marcův finiš Yannic uhájil své prvenství o 0.7 s a zajistil si tak celkové vítězství v tomto závodě. Na třetím místě s nevelkou ztrátou dojel Kuba Šimurda. Třetí jízdu, která již nemohla ovlivnit pořadí na prvních dvou místech vyhrál Marc Rheinard před Yannicem Prümperem a třetím Patrickem Gollnerem. Kuba Šimurda dojel sice až pátý, ale vzápětí se mohl radovat z celkově třetího místa. Celkové pořadí závodu: 1. Yannic Prümper, 2. Marc Rheinard, 3. Kuba Šimurda. Finále B vyhrál Michal Orlowski, finále C: Sascha Klug a finále D: Erik Margony.

Kategorie Stock LRP tak trošku začíná připomínat one-man-show v podání Rakušana Reného Kölbela. I když jeho výsledky v prvních dvou rozjížďkách nebyly zrovna oslnivé, ve třetí vše napravil s nájezdem 23 kol a dojezdovým časem 5:13.183 si zajistil TQ a to s jedním kolem náskoku před druhým Marcusem Gallerem. Třetí místo na roštu vybojoval Aleš Pelikán, který se opět vrací do vynikající formy. V první finálové jízdě získal René Kölbel hned po dvou kolech drobný náskok, který stále před svými soupeři přesnou a rychlou jízdou navyšoval. Nikým neohrožován si dojel pro vítězství před druhým Marcusem Gallerem a třetím Bartlomiejem Zambrzyckim. Ve druhé finálové jízdě ve druhém kole předjel Marcus Galler Reného Kölbela a ujal se vedení v jízdě. Ovšem René svoji ztrátu stáhl a čtyři kola před cílem se probojoval zpět na místo první. Až do cíle jeli René a Marcus v těsném závěsu, ale na pořadí se již nic nezměnilo. Vyhrál René Kölbel a zajistil si tak i celkové vítězství v závodě. Za druhým Marcusem Gallerem dojel na třetím místě Jürgen Horn. Třetí finálová jízda byla opět pokračováním souboje Kölbel vs. Galler, kdy i do třetice byl úspěšnější René, druhý dojel Marcus a třetí Aleš Pelikán, který si touto třetí pozicí polepšil na celkové čtvrté místo v závodu. Celkové pořadí závodu: 1. René Kölbel, 2. Marcus Galler, 3. Bartlomiej Zambrzycki. Finále B vyhrála Markéta Vítámvásová. Finále C vyhrál Roman Bílek.

Kategorii FORMULA, stejně jako v případě kategorie Stock LRP, dominoval rakouský pilot René Kölbel. Při neúčasti Herberta Webera, René s přehledem vyhrál všechny tři rozjížďky a zajistil si TQ. Druhé místo na roštu vybojoval Anreas Teubl před Markusem Wurmhöringerem. René Kölbel vyhrál všechny tři finálové jízdy i když musel o vítězství vždy bojovat s třikrát druhým Anreasem Teublem. Třetí místo vybojoval Mario Sailer. Celkové pořadí závodu: 1. René Kölbel, 2. Anreas Teubl, 3. Mario Sailer. Finále B vyhrál Martin Havlíček.

V kategorii 1/12 si TQ z kvalifikačních rozjížděk zajistil Marcell Wostalek před Christianem Schiffem a Marcelem Dostálem. První dvě finálové jízdy shodně vyhrál Marcell Wostalek vždy před Christianem Schiffem a zajistil si tak celkově první místo. V první finálové dojel třetí Igor Lipták, ve druhé Aleš Pelikán. Ve třetí finálové jízdě Marcell Wostalek odstoupil a do čela se probojoval Martin Zvára před Igora Liptáka a Aleše Pelikána a takové bylo i pořadí ve třetí finálové jízdě. Celkové pořadí závodu: 1. Marcell Wostalek, 2. Christian Schiff, 3. Igor Lipták.

OFF-ROAD

Kvalifikace v kategorii Buggy 2WD byla velice vyrovnaná. O TQ rozhodla až třetí kvalifikační rozjížďka, kterou vyhrál Tom Cockerill před Hupo Höniglem a předstihli tak Björna Prümpera, který po druhé rozjížďce držel TQ. První finálovou jízdu vyhrál Tom Cockerill před Hupo Höniglem a třetím Martinem Bayerem. Tom Cockerill neponechal nic náhodě a vyhrál i druhou finálovou jízdu, čímž si zajistil celkové vítězství v závodě. Na druhém místě opět skončil Hupo Hönigl před třetím Björnem Prümperem. I třetí finálovou jízdu vyhrál Tom Cockerill opět před Hupo Höniglem. Třetí místo vybojoval Philipp Stocker. Na čtvrtém místě dojel Martin Bayer, čímž si zabezpečil třetí místo na stupních vítězů. Celkové pořadí závodu: 1. Tom Cockerill, 2. Hupo Hönigl, 3. Martin Bayer. Finále B vyhrál: Maximilian Hauenschild, finále C: Matěj Šulc, finále D: Oldřich Groch.

První kvalifikační jízdu Buggy 4WD vyhrál Hupo Hönigl před Michalem Orlowskim a Tomem Cockerillem. Druhá kvalifikační jízda dopadla nejlépe pro Martina Bayera, který za sebou zanechal Hupo Hönigla a Toma Cockerilla. O TQ rozhodla až rozjížďka třetí, kterou vyhrál Hupo Hönigl s 18 koly a dojezdovým časem 5:11.076 před Michalem Orlowskim a Martinem Bayerem. Pořadí na startu finálových jízd tedy bylo Hönigl, Bayer, Orlowski. V první finálové jízdě hned po startu odstoupil Hupo Hönigl a do čela se dostal Martin Bayer, který udržel své vedení před Peterem Pinischem a třetím Michalem Orlowskim. Hupo Hönigl vedl až do osmého kola druhou finálovou jízdu, kdy udělal chybu a do čela se dostal Martin Bayer, který danou příležitost náležitě využil a toto finále bez problému dotáhl do vítězného konce a předčasně si tak zajistil vítězství v celém závodě. Druhý dojel Hupo Hönigl před Michalem Orlowskim. Třetí finálovou jízdu vyhrál Hupo Hönigl, ovšem za jeho zády se odehrávaly ostré souboje o další pozice, neboť o druhém a třetím v pořadí stále nebylo rozhodnuto. Ve dvanáctém kole využil zaváhání soupeřů Michal Orlowski a probojoval se na druhé místo. Martin Bayer v závěru předjel Petera Pinische a dojel v této finálové jízdě třetí. Vítězstvím v této finálové jízdě si Hupo Hönigl vybojoval celkové druhé místo v závodě, třetí skončil Michal Orlowski. Celkové pořadí závodu: 1.Martin Bayer, 2. Hupo Hönigl, 3. Michal Orlowski. Finále B vyhrál Zdenko Kunák, finále C: Matěj Benda, finále D: Jan Komorous.

Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: “Chtěl bych poděkovat všem jezdcům za skvěle předvedené výkony. Jsem velice rád, že čeští piloti v konkurenci s evropskou i světovou špičkou jsou na velmi dobré úrovni a pro mnohé z nich to bude jistě povzbuzením k účasti na ETS a dalších evropských závodech. Chtěl bych vyzvednout výkon Ladislava Lebánka, který se v této konkurenci probojoval do TOP-10 v kategorii Modified a juniora Matěje Šulce (finále B v kategorii Buggy 4WD).

Zdroj: RCmedia / Mibosport Cup

CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.