Nedělě 22 Října 2017
Lis27

Druhý závod Mibosport Cup 2016/17
Publikováno: Mibosport Cup

Druhého závodu seriálu závodů RC modelů aut v měřítku 1/10 on-road a off-road MIBOSPORT CUP 2016/17 organizovaný týmem Michala Boka za podpory firem Yokomo, Schumacher, Highest, Muchmore, Axon, Hobbywing, Pink, Blitz, Pelikan Daniel, Trivox, DFcreative a LMI se zůčastnilo celkem 170 modelů.

V on-road kategoriích závodilo celkem 93 závodníků: Modified - 24, Stock LRP - 38, Formula - 20 a 1/12 - 11 závodníků. V off-road kategoriích závodilo 128 pilotů z toho 77 v kategorii 2WD Buggy a 51 v kategorii 4WD Buggy.

ON-ROAD

Kvalifikaci kategorie Modified vyhrál Alexander Hagberg před Markem Černým a Viljami Kutvonenem. První finálovou jízdu vyhrál Alexander před Dominicem Voglem a Viljami Kutvonenem. Marek Černý svou druhou pozici ztratil již ve druhém kole, kdy došlo ke kontaktu mezi ním a Viljamim, a do cíle dojel na čtvrtém místě. I ve druhé finálové jízdě vyhrál Alexander Hagberg a předčasně si tak zajistil celkové vítězství v závodě. O druhé místo svedli boj Marek Černý a Viljami Kutvonen. Viljami se nádherným manévrem dostal před Marka a vydal se na stíhací jízdu. Alexandera sice dojel, ale na předjetí již nedošlo a obsadil tak druhé místo. Třetí finálová jízda začala závodní kolizí, po které, bohužel, musel odstoupit Viljami Kutvonen. Toho využila dvojice Hagberg-Černý, která celému startovnímu poli poodjela. Marek jezdil v těsném závěsu za Alexandrem a bylo otázkou, zda Alexander udělá chybu, nebo zda Marek využije drobného zaváhání. Nic takového se nestalo a oba dojeli v nezměněném pořadí do cíle.

Celkové pořadí v závodě: 1. Alexander Hagberg, 2. Marek Černý, 3. Viljami Kutvonen.

Finále B vyhrál Radek Flek, finále C Martin Kratochvíl.

Kvalifikaci kategorie Stock LRP nejlépe zvládl Philipp Neudinger před svým rivalem Tomem Krägefskim. V první finálové jízdě stylem start-cíl vyhrál Philipp. Pěknou jízdou vybojoval druhé místo Oliver Havránek před třetím Robertem Patrzekem. I druhou finálovou jízdu vyhrál Philipp, ale těsně před Tomem Krägefski, který se celou dobu držel těsně v jeho závěsu. Oliver Havránek se dokázal probojovat na místo třetí. Philipp si výhrou ve druhé jízdě zajistil celkové vítězství v závodě. Třetí jízda byla velmi podobná druhé, kdy dvojice Neudinger-Krägefski poodjela celému startovnímu poli, Oliver Havránek překonal Alexandera Mayera a vybojoval opět třetí místo.

Celkové pořadí v závodě: 1. Philipp Neudinger, 2. Tom Krägefski, 3. Oliver Havránek.

Finále B vyhrál Lukasz Mach, finále C Kristian Kopacki, finále D Daniel Hons.

Kategorii Formula opět dominoval Herbert Weber, který již v kvalifikaci nadělil všem soupeřům jedno kolo. Druhý v kvalifikaci skončil Gabor Forrai před Wolfgangem Reichelem. Herbert vyhrál první dvě finálové jízdy a zajistil si tak celkové vítězství v závodě. Dobře v první finálové jízdě jel Lukáš Hoch, který za sebou na třetím místě nechal zkušeného Gabora Forraie. Ve druhé finálové jízdě svedli boj o druhé místo Gabor Forrai, Lukáš Hoch a Thomas Göschel. Z toho souboje nejlépe vyšel Gabor před třetím Lukášem. Po odstoupení Herberta Webera ze třetí finálové jízdy, vybojoval první místo Gabor Forrai před Wolfgangem Reichelem, třetí místo udržel Lukáš Hoch.

Celkové pořadí v závodě: 1. Herbert Weber, 2. Gabor Forrai, 3. Lukáš Hoch.

Finále B vyhrál Dušan Bayer.

Tak jako minulý závod, dominoval kategorii 1/12 slovenský pilot Tomáš Lipták, který si suverénně zajistil TQ před Thomasem Dvorszkym a Alešem Pelikánem. Tomáš vyhrál všechny finálové jízdy a stal se tak celkovým vítězem závodu. V první finálové jízdě druhé místo vybojoval Thomas Dvorszky, třetí skončil Thomas Goschl. Ve druhé finálové jízdě se na druhé místo dostal Thomas Goschl před Aleše Pelikána. Skvělou jízdou vybojoval druhé místo ve třetí finálové jízdě Aleš Pelikán za Tomášem Liptákem. Třetí místo obsadil Wolfgang Reichel.

Celkové pořadí v závodě: 1. Tomáš Lipták, 2. Aleš Pelikán, 3. Thomas Goschl.

OFF-ROAD

Kvalifikace kategorie 2WD Buggy byla velmi vyrovnaná. Ovšem nejrychlejší byl Martin Bayer, který si zajistil TQ před Hupo Höniglem a třetím Kájou Novotným. V první finálové jízdě ve třetím kole chyboval do té doby vedoucí Martin Bayer byl předjet jak Hupo Höniglem tak i Kájou Novotným. Druhou finálovou jízdu vyhrál Martin Bayer před Kájou Novotným a třetím Marcelem Rekettyem. Ve třetí finálové jízdě dlouho vedl Martin Bayer a vypadalo to na jasné vítězství, ale stejně jako v první jízdě chyboval a propadl se nejdříve na třetí místo za Hupo Hönigla a Káju Novotného a posléze až na čtvté za Aleše Bidovského. Hupo Hönigl si připsal druhé vítězství a vítězství v celém závodě. Druhý dojel Kája Novotný a třetí Aleš Bidovský.

Celkové pořadí v závodě: 1. Hupo Hönigl, 2. Martin Bayer, 3. Kája Novotný.

Finále B vyhrál: Ronald Hauleitner, finále C: Thomas Rössler, finále D: Radek Flek, finále E: Pavel Dostál, finále F: Ondřej Holčák a finále G: Zdeněk Jahoda.

I kvalifikaci 4WD Buggy vyhrál a TQ zajistil Martin Bayer. Druhý v kvalifikaci skončil Kája Novotný. Třetí místo vybojoval Aleš Bidovský před Hupo Höniglem. První finále bez větších potíží vyhrál Martin Bayer, ovšem za jeho zády se bojovalo o každou pozici. Hupo Hönigl, který se ve druhém kole propadl do hloubi pole, se postupně probojoval až na druhou pozici. Třetí dojel Kája Novotný. I ve druhé finálové jízdě vedl Martin Bayer, ale svoje vedení v závěru neudržel a z vítězství se mohl radovat Kája Novotný, třetí místo v závěru finálové jízdy vybojoval Aleš Bidovský. Ve třetí finálové jízdě nejdříve vedl Martin Bayer před Kájou Novotný. Po chybě Martina se do čela dostal Kája, ale posléze chyboval i on a do vedení se vrátil Martin. Tato dvojice poodjela zbytku startovního pole a v nezměněném pořadí projela cílem. Tato dvojice poodjela zbytku startovního pole a v nezměněném pořadí projela cílem. Třetí místo vybojoval Hupo Hönigl.

Celkové pořadí v závodě: 1. Martin Bayer, 2. Kája Novotný, 3. Hupo Hönigl.

Finále B vyhrál: Ronald Hauleitner, finále C: Manfred Resch, finále D: Marcus Prihoda, finále E: Radim Kuběna.

Ke spravedlivému průběhu závodů, zvláště v on-road kategoriích, přispěl svoji autoritou a profesionálním přístupem ERFA rozhodčí Markus Winkler.

Při vyhlášení vítězů byl vyhlášen i nejlepší junior, kterým se stal Oldřich Groch ml. Další ocenění získali: Thomas Göschl a

Zbigniew Chelminski. Všichni ocenění převzali ceny věnované sponzorem závodu firmou Schumacher. Speciální cenu “Yokomo star” převzal Peter Loncsar.

Další závod Mibosport Cup je na programu 14.1.2017 jako již tradičně ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích.

Zdroj: Mibosport Cup

CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.