Čtvrtek 25 Května 2017
Bře24

Finále Mibosport Cup 2013/14
Publikováno: Mibosport Cup

Celkem 135 závodníků se sjelo k finálovému závodu zimního seriálu závodů RC modelů aut v měřítku 1/10 on-road a off-road MIBOSPORT CUP presented by Yokomo sezóny 2013/2014, který se konal 22.3.2014 ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích. V on-road kategoriích startovalo 78 a v off-road 57 pilotů. Jak již bylo avizováno do Hrotovic přijel změřit síly a předvést své umění hned ve třech kategoriích (off-road: 4WD a 2WD Buggy a on-road: Modified) přední světový pilot Ronald Völker, který je továrním pilotem Yokomo a LRP.

Kategorie MODIFIED - 16 jezdců: kvalifikaci naprosto jednoznačně ovládl Ronald Völker a s velkým náskokem si zajistil TQ. Stejně jednoznačně si počínal i ve finálových jízdách. Od prvních metrů, hned po startu, si začal budovat postupný náskok, který v průběhu neustále navyšoval a nijak neatakován si dojel pro tři první místa. Ovšem za jeho zády probíhal poměrně tuhý boj mezi Zdenko Kunákem, Davidem Nemčekem a Jirkou Višínem. Ve všech třech finálových jízdách za Ronaldem Völkerem dojel Zdenko Kunák a na třetím místě David Nemček.

Stejné bylo i celkové pořadí v závodě: 1. Ronald Völker, 2. Zdenko Kunák, 3. David Nemček. Vítězem finále B se stal Dominik Šulc.

Kategorie Stock-LRP - 38 jezdců: vítězem kvalifikace se stal rakušan René Kölbel před svým krajanem Marcusem Gallerem. Velmi dobře zajel kvalifikaci na čtvrtém místě Jaroslav Kopecký, ale bohužel musel předčasně odjet a do finálových jízd nenastoupil. První finálovou jízdu vyhrál René Kölbel před Michalem Vítámvásem a třetím Vincenzem Schrankem. Druhou finálovou jízdu pro změnu vyhrál Michael Kammer před druhým René Kölbelem a Marcusem Gallerem. Michal Vítámvás dojel až čtvrtý. O vítězi závodu musela rozhodnout až třetí jízda, kterou vyhrál René Kölbel před druhým Michalem Vítámvásem a třetím Michaelem Kammerem.

Celkové pořadí závodu kategorie Stock-LRP: 1. René Kölbel, 2. Michael Kammer, 3. Michal Vítámvás. Vítězem finále B se stal: Erik Pauling, finále C: Matěj Benda a finále D: Jan Komorous.

Kategorie FORMULA - 16 jezdců: tato kategorie, jak je již zvykem, je doménou rakouských pilotů a nejinak tomu bylo v tomto závodě. Kvalifikaci vyhrál jen velmi těsně René Kölbel před Herbertem Weberem, třetí byl Anreas Teubl. První finálovou jízdu vyhrál Herbert Weber před René Kölbel a třetím Markusem Wurmhöringerem. Ve druhé finálové jízdě zvítězil René Kölbel před Herbertem Weber em a Anreasem Teublem. Ve třetí finálové jízdě jezdili na čele Weber s Kölbelem, ovšem ve čtvrté minutě své monoposty oba odstavili mimo dráhu a tak se z vítězství ve třetím finále mohl radovat Martin Szunyogh, druhý dojel Anreas Teubl a třetí Markus Wurmhöringer.

Celkové pořadí závodu kategorie FORMULA: 1. René Kölbel, 2. Herbert Weber, 3. Anreas Teubl. Finále B vyhrál: Alex Aufmesser.

Kategorie YOKOMO-GT: pouze osm závodníků se postavilo na startovní rošt při derniéře kategorie YOKOMO-GT v rámci Mibosport Cup. Z toho ještě tři startovali mimo pořadí neboť nesplnili technické předpisy. Kvalifikaci a TQ si zajistil Igor Vlahovič. Ve všech třech finálových jízdách bylo pořadí naprosto stejné: 1. Igor Vlahovič, 2. Jirka Toman, 3. Oldřich Groch. Stejné bylo i pořadí v závodě.

Kategorie off-road 2WD Buggy - 27 jezdců: v kvalifikaci jen těsně zvítězil Ronald Völker před Alešem Bayerem. V první finálové jízdě to byl hlavně souboj Völker - Bayer ze kterého vyšel vítězně Ronald Völker před druhým Alešem Bayerem a třetím Wojciechem Rzepeckim. Ve druhé finálové jízdě si Völker s Bayerem několikrát vyměnili pořadí, když pak Aleš Bayer udělal několik chyb a propadl se až na čtvrté místo. Finále vyhrál Ronald Völker před druhým Romanem Pudichem a třetím Alešem Bidovským. Ve třetí finálové jízdě musel Aleš Bayer hned po startu odstoupit a tak si pro třetí finálové vítězství dojel více méně v nikým neohrožován Ronald Völker, druhý dojel Wojciech Rzepecki a třetí Roman Pudich.

Celkové pořadí závodu kategorie 2WD Buggy: 1. Völker Ronald, 2. Rzepecki Wojciech, 3. Pudich Roman. Finále B vyhrál Andreas Wirl a finále C Petr Kristek.

Kategorie off-road 4WD Buggy - 30 jezdců: TQ, tedy vítězství v kvalifikaci a nejlepší pozici na startovním roštu s přehledem vybojoval Ronald Völker. V první finálové jízdě zůstalo první místo na roštu neobsazené. Ronald Völker pro technický problém nestartoval. Finálovou jízdu vyhrál Zdenko Kunák před Martinem Zvárou a Adamem Janovičem. Druhá finálová jízda byla již pod taktovkou Ronalda Völkera i když ze začátku finálové jízdy muset svádět boj se Zdenko Kunákem, ale potom získal náskok v cíli byl s jedním kolem náskoku před druhým Zdenko Kunákem a třetím Ludvíkem Kurečkou.

Třetí finále opět s přehledem vyhrál Ronald Völker před Ludvíkem Kurečkou a Adamem Janovičem.

Celkové pořadí závodu kategorie 4WD Buggy: 1. Völker Ronald, 2. Zdenko Kunák, 3. Ludvík Kurečka. Finále B vyhrál Andreas Wirl a finále C Szymon Luczak.

Po dojetí poslední finálové jízdy následovalo slavnostní vyhlášení jak tohoto závěrečného závodu tak i celého seriálu MIBOSPORT CUP presented by Yokomo sezóny 2013/2014.

Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: "Další úspěšná sezóna je za námi, ale jak jste si jistě všimli již v jejím průběhu jsme začali i díky vstřícnosti majitele Hotel-Sport v Hrotovicích připravovat další vylepšení pro sezónu následující. Obhájili jsme projekt díky němuž majitelé přistavěli k hale prostory pro nová depa, kde již budou připraveny pro jezdce stoly a další vybavení ke zvýšení pohodlí a komfortu. A další vylepšení se ještě chystají.

Sportovní stránce jistě přispěla ještě větší obliba seriálu Mibosport Cup zejména v Rakousku a Polsku a tím příliv velice dobrých závodníků do tohoto seriálu. Zvyšující se konkurence je jen příslibem do budoucna.

V této sezóně jsme jeli již druhým rokem značkový pohár Yokomo GT, ovšem na příští sezonu chystáme nový projekt.

Chtěl bych ještě jednou poděkovat za účast a předvedené výkony všem pilotům, dále též celému realizačnímu týmu, který se mnou připravoval celý seriál a nyní mi nezbývá než Vás všechny pozvat na letní závody Mibosport Cup. On-road začíná již 03.05.2014 - na dráze Brně-Bosonohách a off-road 25.5.2014 v Mibosport Off-road Aréně v Třebíči”.