Úterý 27 Června 2017
Bře26

Mibosport Cup 2013/14 - review
Publikováno: Mibosport Cup

O uplynulém víkendu skončil velmi oblíbený seriál závodů rádiem řízených modelů aut 1/10E MIBOSPORT CUP presented by Yokomo sezóny 2013/2014, na kterém se sponzorsky podílely firmy: Pelikan Daniel, Trivox Patrik Dworschak a Yokomo. Seriál závodu se skládal ze šesti jednodenních závodů, kterých se celkem zúčastnilo 299 pilotů z šesti evropských zemí. Závodilo se zároveň ve dvou off-road a čtyřech on-road kategoriích. V kategorii 2WD Buggy i 4WD Buggy bylo shodně po 62 pilotech, což dává dohromady velmi pěknou účast 124 pilotů. V on-road kategoriích to bylo celkem 175 pilotů z toho Modified: 51, Stock-LRP: 79, FORMULA: 29 a Yokomo GT: 16 pilotů.

Ze šesti závodů se započítávaly čtyři nejlepší výsledky. Maximální dosažitelný počet bodů z jednoho závodu mohl činit 102 bodů (100 bodů za vítězství, +1 bod za TQ, +1 bod za nejrychlejší kolo), což je v součtu za celý seriál 408 bodů. Absolutní dělené vítězství ze všech kategorií si s rovným počtem bodů 407 odnáší David Nemček (Stock-LRP) a Ladislav Mlčák (Yokomo-GT).

Kategorie MODIFIED

( celkem 51 jezdců, 12 jezdců odjelo 4 a více závodů): Konzistentní výkony v průběhu celého seriálu včetně jednoho vítězství v závodě přispěly k celkovému vítězství Kuby Šimurdy o čtyři body před Zdenko Kunákem, který si taktéž připsal jedno vítězství v závodě. Třetí, s celkovým ziskem 385 bodů, skončil David Nemček. Do celkového pořadí mohl promluvit i polský mladík Michal Orlowski, který si připsal jedno vítězství, druhé a třetí místo, ale odjel pouze tři závody a skončil až na 13. místě.
1. Kuba Šimurda		395 b.
2. Zdenko Kunák		391
3. David Nemček		385

Kategorie Stock-LRP

(celkem 79 jezdců, 22 jezdců odjelo 4 a více závodů): David Nemček od druhého závodu této kategorii dominoval. Nasbíral čtyři vítězství v řadě, k tomu přidal čtyři TQ a tři nejrychlejší kola celkem 407 bodů. Druhé místo patří mladému domácímu jezdci Michalu Vítámvásovi, který nasbíral celkem 387 bodů a o 5 bodů porazil třetího Pavla Martince. Vítěz David Nemček již v příští sezóně nebude moci startovat v této kategorii.
1. David Nemček		407 b.
2. Michal Vítámvás	387
3. Pavel Martinec	382

Kategorie FORMULA

(celkem 29 jezdců, 4 jezdci odjeli 4 a více závodů): Rakušan Herbert Weber ovládl tuto kategorii a již před posledním závodem byl jasným vítězem se 403 body. Druhé místo obsadil jeho krajan Thomas Bauer - 378 bodů. Ve velmi silné konkurenci kategorie FORMULA se neztratil ani veterán RC závodů Miloš Saturka, nasbíral 370 bodů a třetí místo mu patří zaslouženě.
1. Herbert Weber	403 b.
2. Thomas Bauer		378
3. Miloš Saturka	370

Kategorie YOKOMO-GT

(celkem 16 jezdců, 6 jezdců odjelo 4 a více závodů): Obhájce loňského celkového vítězství Igora Vlahoviče hned v úvodním závodě porazil pozdější vítěz Ladislav Mlčák. Další závod oba vynechali a pak přišla série tří vítězství v řadě Ladislava Mlčáka a bylo o vítězi rozhodnuto. Velmi dobře měla rozjetý seriál i Markéta Vítámvásová, ale po třech závodech přešla do kategorie Stock-LRP. Celkově druhé místo vyrovnanými výkony vybojoval Jirka Toman o pět bodů před třetím Oldřichem Grochem.
1. Ladislav Mlčák	407 b.
2. Jirka Toman		388
3. Oldřich Groch	383

Kategorie 2WD Buggy

(celkem 62 jezdců, 19 jezdců odjelo 4 a více závodů): Mnoho adeptů na celkové vítězství, velká konkurence, tak vypadala startovní listina před prvním závodem. Následně se do seriálu připojili i bratři Bayerové. Martin odjel pouhé dva závody a do celkového pořadí nemohl nijak promluvit, ovšem Aleš začal velmi dobře a brzy smazal průběžné vedení Romana Pudicha. Oba dělil do posledního závodu mizivý bodový rozdíl a tak záleželo na tom, jak se komu bude dařit ve finálovém závodě. Přestože Aleš Bayer v posledním závodě skončil těsně pod stupni vítězů, body za čtvrté místo mu stačily k celkovému prvenství před Romanem Pudichem a třetím Andreasem Jandou.
1. Aleš Bayer		393 b.
2. Roman Pudich		389
3. Andreas Janda	382

Kategorie 4WD Buggy

(celkem 62 jezdců, 20 jezdců odjelo 4 a více závodů): v této kategorii nepřipustil Aleš Bayer žádné větší komplikace a se třemi vítězstvími a 401 bodem si zajistil, předčasně, celkové vítězství již v pátém závodě. O druhé a třetí místo svedli boj Zdenko Kunák a Kuba Šimurda. Z tohoto souboje vyšel lépe Zdenko Kunák, který i díky druhému místu v posledním závodě porazil Kubu Šimurdu v celkovém hodnocení o pouhé dva body.