Čtvrtek 25 Května 2017
Dub1

Mibosport Cup 2014/15 - review
Publikováno: Mibosport Cup

Seriálu závodů RC modelů aut v měřítku 1/10 a 1/12 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign a OMB 2014/2015 se zúčastnilo celkem 400 jezdců, jinými slovy v celkové výsledkové listině je zapsáno 400 jmen jezdců. V off-road kategoriích startovalo 191 jezdců: 2WD Buggy - 99, 4WD Buggy - 92 jezdců. V on-road kategoriích 209 jezdců: Modified - 71, Stock LRP - 86, Formula - 28, 1/12 - 24 jezdců.

Kromě domácích, českých jezdců, startovní listina obsahovala jezdce z dalších 6ti států: Slovenska, Rakouska, Německa, Polska, Velké Británie, Estonska. Právě závodníci z Estonska museli vážit na závody Mibosport Cup cestu dlouhou 1 600 kilometrů.

Následující tabulka ukazuje počty jezdců v jednotlivých závodech podle jednotlivých kategorií:

Několik NEJ:

Celková NEJvyšší účast byla ve čtvrtém závodě, kdy startovalo 198 modelů aut. NEJvíce: 107 on-road modelů startovalo na třetím závodě, NEJvíce: 108 off-road modelů startovalo na čtvrtém závodě. Od čtvrtého závodu startovalo NEJvíce aut v kategorii off-road než on-road. V jedné kategorii bylo NEJvíce 59 jezdců, a to v pátém závodě v kategorii Buggy 2WD. NEJvyrovnanější kategorií v počtu startujících v jednotlivých závodech byla kategorie Modified.

NEJvíce bodů 402 získal René Kölbel. NEJúspěšnějšími jezdci se stali: René Kölbel celkový vítěz kategorie Formula a Stock LRP a Kája Novotný celkový vítěz Buggy 2WD a 4WD. NEJvíce kategorií v jednom závodě jel Jiří Rybák hned v úvodním podniku, kde se postavil na start on-road Modified a Stock LRP a v off-road jel jak Buggy 2WD, tak i 4WD.

Bylo rozdáno přes 220 pohárů a přes 25 věcných cen od firem Yokomo, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign a OMB.

Kategorie: MODIFIED

(Celkem 71 jezdců, 25 jezdců odjelo 4 a více závodů): Kuba Šimurda obhájil loňské vítězství v seriálu, ovšem ve chvíli, kdy třetí závod vyhrál Jiří Vyšín, musel se míti velmi na pozoru a nepodlehnout tlaku, který na něj vyvíjel. Kuba Šimurda vybojoval ve čtvrtém i pátém závodě vítězství a úspěšně dotáhl obhajobu titulu ke zdárnému konci. Konzistentními výkony si třetí místo zajistil Dominic Vogl.

1. Kuba Šimurda - 398 bodů
2. Jiří Vyšín - 392
3. Dominic Vogl - 383

Kategorie: STOCK LRP

(Celkem 86 jezdců, 18 jezdců odjelo 4 a více závodů): René Kölbel vyhrál první dva závody a zdálo se, že celkové vítězství získá velice snadno, ale Jürgen Horn využil nepřítomnost René Kölbela na čtvrtém závodě a zvítězil. Zvítězil i v rozhodujícím pátém závodě, ale René dokázal dojet v posledním závodě na třetím místě a se ziskem 97 bodů se o jeden bod stal vítězem seriálu před Jürgenem Hornem a třetím mladým slovenským jezdcem Oliverem Havránkem.

1. René Kölbel - 394
2. Jürgen Horn - 393
3. Oliver Havránek - 390

Kategorie: FORMULA

(Celkem 28 jezdců, 4 jezdci odjeli 4 a více závodů): Po třech závodech byl v čele této kategorie René Kölbel, když si připsal dvě vítěství a jedno druhé místo. Čtvrtý závod vynechal a v pátém závodě mu stačilo dojet na druhém místě za Herbertem Weberem, aby získal celkové vítězství před Mario Sailerem a třetím Hannesem Zuckerstätterem.

1. René Kölbel - 401
2. Mario Sailer - 391
3. Hannes Zuckerstätter - 379

Kategorie: 1/12

(Celkem 24 jezdců, 4 jezdci odjeli 4 a více závodů): Přes to, že Igor Lipták nezvítězil ani v jednom závodě, dokázal posbírat nejvíce bodů a stal se vítězem této kategorie před Alešem Pelikánem a třetím Christianem Schiffem.

1. Igor Lipták - 388
2. Aleš Pelikán - 383
3. Christian Schiff - 381

Kategorie: 2WD Buggy

(Celkem 99 jezdců, 29 jezdců odjelo 4 a více závodů): Mimo hostů, kteří přijeli vždy na jeden nebo dva závody, to byl od prvního závodu souboj mezi Radkem Flekem a Kájou Novotným. Do pátého závodu nastupovali v podstatě se shodným počtem bodů, neboť bylo více než jasné, že Radkových 93 bodů se bude škrtat. Radku Flekovi příliš nevyšla kvalifikace pátého závodu a startoval až za Kájou Novotným, což se ukázalo rozhodujícím. Kája vybojoval druhé místo za Michalem Orlowskim a o jeden bod v celkovém pořadí porazil Radka Fleka, třetí místo vybojoval Marcel Rekettye.

1. Kája Novotný - 388
2. Radek Flek - 387
3. Marcel Rekettye - 382

Kategorie: 4WD Buggy

(Celkem 92 jezdců, 25 jezdců odjelo 4 a více závodů): Káju Novotného v prvním závodě porazil Martin Bayer. Ve druhém Kája nestartoval a zbývající tři suverénně vyhrál a zajistil si tak titul před Marcelem Rekettye a třetím Maximilianem Hauenschildem.

1. Kája Novotný - 400
2. Marcel Rekettye - 384
3. Maximilian Hauenschild - 381

Celkové výsledky všech kategorií jsou dostupné na . MyRCM.

Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: “V první řadě bych chtěl poděkovat všem zúčastněným pilotům za účast na závodech a především předvedené sportovní výkony. Samozřejmě děkuji všem sponzorům. Dále pak celému realizačnímu týmu, bez kterého by závody v takovém měřítku a s takovou účastí jezdců nebylo možno uskutečnit.”

“Ještě máme všichni v živé paměti slavnostní ceremoniál předávání cen vítězům, ovšem již nyní usilovně pracujeme na příští zimní sezóně 2015/2016. V on-road kategoriích s největší pravděpodobností nepojedeme 1/12 a to z důvodu nízké účasti, ale dále se nic podstatného měnit nebude. Osvědčený koberec s velkou přilnavostí zůstane beze změny, jen dopracujeme některé detaily ohraničení dráhy. Velké změny ovšem plánujeme pro off-road. Díky stále rostoucímu počtu startujících dojde k vyměně koberce za nový s větší přilnavostí, kde budou lépe fungovat nové pneumatiky Schumacher Mini Pin 2. Současně s výměnou koberce vyměníme i nezbytnost off-road závodů, což jsou skoky a jiné překážky. Již nyní si můžete do kalendáře napsat datum prvního zimního závodu, který se tradičně uskuteční v aréně hotelu V-SPORT Hrotovice 31.10.2015!”

“Ačkoliv se to nezdá, zvláště podle počasí posledních skoro zimních dní, letní sezóna Mibosport Cup se nezadržitelně blíží. V termínovém kalendáři dojde k jedné změně, kdy si termíny prohodí první on-road a off-road závod, nová podoba kalendáře Mibosport Cup - léto bude následující: