Úterý 30 Května 2017
Bře25

Mibosport Cup 2015/16 - review
Publikováno: Mibosport Cup

Malé ohlédnutí za právě skončeným seriálem závodů RC modelů aut v měřítku 1/10 a 1/12 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, Schumacher, Highest, PELIKAN DANIEL,TRIVOX, Dubidesign, DFcreative a OMB.

V právě uplynulém seriálu závodu se do výsledkové listiny zapsalo 487 jezdců, což je nárůst oproti minulému ročníku o 87 jezdců. V off-road kategoriích startovalo 245 jezdců: 2WD Buggy - 137, 4WD Buggy - 108 jezdců. V on-road kategoriích 242 jezdců: Modified - 76, Stock LRP - 78, Formula - 54, 1/12 - 34 jezdců.

Kromě domácích českých jezdců, startovní listina obsahovala jezdce z dalších 9-ti států Evropy: Slovenska, Rakouska, Německa, Polska, Maďarska, Velké Británie, Estonska, Finska, Švýcarska.

Následující tabulka ukazuje počty jezdců v jednotlivých závodech podle jednotlivých kategorií:

Několik NEJ:

Celková NEJvyšší účast byla hned v úvodním závodě, kdy startovalo 254 modelů aut. NEJvíce: 120 on-road modelů startovalo v prvním a posledním závodě, NEJvíce: 134 off-road modelů startovalo v závodě prvním. Pouze v závěrečném závodě startovalo více on-road jak off-road aut. V jedné kategorii bylo NEJvíce jezdců: 73 v kategorii 2WD Buggy v úvodním závodě. NEJvyrovnanější kategorií v počtu startujících v jednotlivých závodech byla, tak jako v předchozím ročníku, kategorie Modified. NEJnapínavější souboj poskytlo úplně poslední finále kategorie 4WD Buggy mezi Kájou Novotným a Hupo Höniglem. NEJmladším účastníkem seriálu byl teprve čtyřletý Roman Bílek jun.

NEJvíce bodů 406 získali Tomáš Lipták (1/12) a Herbert Weber (Formula). NEJúspěšnějšími jezdci se stali: Tomáš Lipták, celkový vítěz kategorie 1/12 a Herbert Weber, celkový vítěz kategorie Formula. Oba zaznamenali čtyři vítězství z pěti závodů.

Bylo rozdáno přes 180 trofejí z toho třicet velkých pohárů pro celkové vítěze a 25 věcných cen od sponzorů seriálu.

Celkové výsledky seriálu závodů RC modelů aut v měřítku 1/10 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, Schumacher, Highest, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign, DFcreative a OMB:

ON-ROAD

Kategorie Modified

(Celkem 76 jezdců) Přesto, že v této kategorii startovali a vítězili - dvakrát Ronald Völker, jednou Viljami Kutvonen, celkovým vítězem se stal Patrick Gollner, který v prvním závodě dojel druhý za Völkerem a ve čtvrtém závodě zvítězil. Celkově druhé místo vybojoval Zdenko Kunák před Dominicem Voglem.

1. Patrick Gollner
2. Zdenko Kunák
3. Dominic Vogl
4. Mario Sowka
5. Oliver Havránek

Kategorie Stock LRP

(Celkem 78 jezdců) Jürgen Horn této kategorii dominoval, vyhrál první tři závody a ve zbývajících dvou stačilo aby posbíral body do pátého místa, což při jeho kvalitách nebyl žádný problém a s náskokem 13 bodů slavil celkové vítězství v seriálu.

1. Jürgen Horn
2. Oliver Havránek
3. Aleš Pelikán
4. Manfred Pasch
5. Christian Völker

Kategorie Formula

(Celkem 54 jezdců) Tři závody, tři vítězství pro Herberta Webera, to byl vynikající úvod pro tohoto sympatického Rakušana. Ovšem od druhého závodu přibyl do startovní listiny český pilot Vít Parák, který ve třetím závodě již vystoupil na stupně vítězů na třetí místo a čtvrtý závod vyhrál. Ve finálovém závodě Herbert Weber prokázal vynikající formu, zvítězil a zajistil si tak celkové vítězství.

1. Herbert Weber
2. Vít Parák
3. Mario Sailer
4. Markus Reiser
5. Hannes Zuckerstätter

Kategorie 1/12

(Celkem 34 jezdců) Této kategorii zcela dominoval slovenský pilot Tomáš Lipták, který z pěti závodu odešel jen jedinkrát poražen, a to ve třetím závodě, kdy ho ve finálových jízdách zradila technika.

1. Tomáš Lipták
2. Toni Eder
4. Igor Lipták
5. Michael Höller

OFF-ROAD

Kategorie 2WD Buggy

(Celkem 137 jezdců) Velmi zajímavě se vyvíjel průběh seriálu právě v kategorii 2WD Buggy. V prvních čtyřech závodech jsme viděli čtyři vítěze. První závod vyhrál Michal Orlowski, druhý pak Martin Wollanka. Vítězem třetího závodu byl Hupo Hönigl a čtvrtého Kája Novotný. Ovšem již od třetího závodu bylo jasné, že rozhodovat o celkovém vítězi se bude mezi Höniglem a Novotným. Kája Novotný sice pátý, finálový závod vyhrál, ale součet bodu na celkové vítězství nestačil. Vítězem, o dva body, se stal Rakušan Hupo Hönigl. Je nutné zmínit ještě jednu zajímavost - Hupo Hönigl i Kája Novotný v průběhu seriálu změnili značky svých buggyn.

1. Hupo Hönigl
2. Kája Novotný
3. Marcel Rekettye
4. Adam Izsay
5. Maximilian Hauenschild

Kategorie 4WD Buggy

(Celkem 108 jezdců) Velmi podobný průběh, jako kategorie 2WD, měla i kategorie 4WD Buggy. Tři závody, tří různí vítězové. První závod vyhrál Martin Bayer, druhý Michal Orlowski a třetí Hupo Hönigl. Hupo vyhrál i čtvrtý závod a opět se muselo v pátém závodě rozhodnou mezi český pilotem Kájou Novotným a Hupo Höniglem. Až dramatický průběh úplně poslední finálové jízdy rozhodl o vítězi závodu i celkovém vítězi seriálu. Stal se jím, o jeden jediný bod Kája Novotný.

1. Kája Novotný
2. Hupo Hönigl
4. Aleš Bidovský
5. Adam Izsay

Ceny a poháry jsou rozdány a nezbývá než říci, že první závod sezóny 2016/17 proběhne 29. října 2016.

Zdroj: Mibosport Cup

CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.