Pátek 28 Čevenece 2017
Srp10

MIBOSPORT Cup Offroad Club Rd.3
Publikováno: Off-Road

MIBOSPORT Cup Offroad Club pokračoval v sobotu 9.8.2014 dalším závodem v Mibosport Off-road Aréně v Třebíči. Době dovolených a faktu, že je právě tak polovina prázdnin, odpovídala i účast pilotů v jednotlivých kategoriích. V kategorii Buggy 2WD startovalo 7 jezdců a v kategorii 4WD 4 jezdci.

Jelikož by bylo vcelku nezábavné odjet rozjížďky jen kvůli postavení na startu a pak tři finálové jízdy. Po dohodě všech byl pozměněn systém závodu tak, že se pojede šest finálových jízd z čehož se bude započítávat pět nejlepších. Startovat se bude vždy z obráceného roštu z předešlé finálové jízdy a do prvního finále se bude losovat. Navíc startovní rošt byl rozmístěn tak, aby první startovní pozice byla zvýhodněna o zhruba půl kola, druhá s delším rozestupem od první a tak dále, až poslední byla na místě desáté pozice normálního startovního roštu.

Byggy 2WD

V kategorii Buggy 2WD se se systémem hendikepů nejlépe vyrovnal Radek Flek. Radek v podstatě startoval do všech finálových jízd z posledního místa, neboť dokázal všechny své soupeře v průběhu několika kol předjet. Ovšem neměl to tak jednoduché, jak to na první pohled vypadalo, důstojným soupeřem mu byl Michal Bok, který neztratil nic ze své rychlosti. Na Radka ale tentokráte nestačil. Vojta Flek si vyrovnanými výkony ve všech finálových jízdách zajistil třetí místo za prvním Radkem a druhým Michalem.

Pořadí závodu 2WD:

1. Radek Flek
2. Michal Bok
3. Vojtěch Flek

Buggy 4WD

Dramatičtější průběh měla kategorie 4WD, kde se po jednotlivých finálových jízdách měnilo pořadí na všech místech. Toto však platilo do páté finálové jízdy, kdy se již pořadí ustálilo. Do vedení šel Vojta Flek před Matěje Šulce. O třetí místo sváděli boje Pavel a Ondřej Holčákovi. Vojta Flek si i v poslední finálové jízdě vedení pohlídal, druhý skončil Pavel Holčák, třetí Matěj Šulc. Tak zvaná "brambora" zbyla na Ondřeje Holčáka.