Úterý 26 Září 2017
Srp5

Mibosport Cup on-road léto 2014
Publikováno: On-Road

Za velmi horkého, slunečného, letního počasí pokračoval v sobotu 2.8.2014 závod Mibosport Cup on-road léto 2014 svou druhou částí, která se konala ve velmi příjemném prostředí RC dráhy v Blansku. Startovní listina čítala ve čtyřech kategoriích přes 40 pilotů nejen domácích, ale i ze Slovenska a Polska.

Modified

O TQ v kategorii Modified se bojovalo od první do poslední rozjížďky. David Nemček držel TQ po prvních třech rozjížďkách i díky tomu, že jeho soupeři, Radku Flekovi, nepřálo příliš štěstí. Pokud to nebyly technické problémy, tak to byla chyba nasazovače, který jiný model na rovince dal přímo do jízdní stopy jeho modelu, což Radka Fleka stálo nejen ulomené zavěšení, ale i konec v rozjížďce. Radek Flek boj o TQ nevzdal a v poslední rozjížďce zajel absolutně nejlepší čas: 24 kol 5:02.438 a zajistil si tak nejlepší postavení na startovním roštu.

První finálová jízda byla velice těsným soubojem mezi Radkem Flekem a Davidem Nemčekem. Jejich rozestup v podstatě nepřekročil několik desetin vteřiny a v cíli je dělily pouhé dvě desetiny. Radek Flek uhájil těsné vítězství.

I ve druhé finálové jízdě Radek Flek výborně odstartoval a uhájil první místo před neustále dotírajícím Davidem Nemčekem. K rozhodujícímu momentu došlo v 18 kole, kdy David Nemček zezadu popostrčil Radka Fleka a na chvíli se před něj dostal. Protože nechtěl dostat penalizaci, která by jistě přišla v podobě stop&go, chvíli počkal. V tom samém okamžiku již v místě střetu byl v pořadí třetí jezdec Václav Sauer, který se přes všechnu snahu již nedokázal vyhnout vozu Davida Nemčeka a mírně jej vychýlil ze směru. I toto malé zdržení umožnilo Radku Flekovi získat dvouvteřinový náskok a více klidu k dokončení finálové jízdy na prvním místě. Druhý dojel David Nemček a třetí Václav Sauer. Radek Flek si díky bodu za TQ a vítězstvím v první i druhé finálové jízdě zajistil i celkové vítězství v kategorii Modified závodu Mibosport Cup on-road léto 2014.

Radek Flek do třetí finálové jízdy nenastoupil. Finále vyhrál David Nemček před Václavem Sauerem.

Finále B vyhrál polský pilot Michal Fedor.

Celkové pořadí kat. Modified - Mibosport Cup on-road léto 2014

1. Radek Flek
2. David Nemček
3. Václav Sauer

Stock LRP

Stanislav Němeček již v kvalifikacích rázně vykročil za celkovým vítězstvím v kategorii Stock LRP. Vyhrál první, třetí a čtvrtou rozjížďku a zajistil si TQ před Vlastimilem Švecem a Michalem Vítámvásem.

V první finálové jízdě Stanislav Němeček zvolil hned po startu, kde za jeho křídlem bylo celé startovní pole, pro nájezd do čtvrté zatáčky poměrně širší stopu a nechal otevřený vnitřek, kam se spustilo hned několik jeho soupeřů a problém byl na světě. Ovšem zkušený Stanislav Němeček krizovou situaci ustál a znovu se propracoval na první místo a první finálovou jízdu vyhrál.

Druhý dojel z pátého místa startující Dušan Vičánek.

Ve druhé finálové jízdě si již Stanislav Němeček pohlídal start a první kola, kdy nejprve jeho první místo atakoval Vlastimil Švec a posléze i Michal Vítámvás. Stanislav Němeček vyhrál i druhou finálovou jízdu a zajistil si tak i celkové vítězství. Druhý dojel Michal Vítámvás a třetí Dušan Vičánek. Stanislav Němeček do třetí finálové jízdy nenastoupil. Toho bezezbytku využil Vlastimil Švec, který tuto finálovou jízdu vyhrál před druhým Michalem Vítámvásem a třetím Pavlem Magdou.

Finále B vyhrál Jan Štrof.

Celkové pořadí kat. Stock LRP - Celkové pořadí kat. Modified - Mibosport Cup on-road léto 2014

1. Stanislav Němeček
2. Michal Vítámvás
3. Oliver Havránek

Formule a Yokomo GT

V kategorii Formule si pro celkové vítězství v Mibosport Cup on-road léto 2014 dojel Antonín Pospíchal

A v kategorii Yokomo GT stačilo v tomto závodě Romanu Štalmachovi i třetí místo aby si zajistil celkové vítězství v Mibosport Cup on-road léto 2014.

Slavnostní vyhlášení a předání cen bylo zakončeno losováním o podvozek Yokomo DB7 věnovaný firmou Mibosport, který si z Blanska odvezl brněnský matador Antonín Pospíchal.

Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: "Závod v Blansku proběhl přesně tak, jak by měl letní závod probíhat, v pohodě, se slušnou účastí a přiměřenou konkurencí, kdy ani ten nejlepší nemá vůbec nic jisté a každý ze startovního pole si našel svého soupeře.
Letošní letní koncept jednoho závodu skládajícího se ze dvou sčítaných závodů odjetých na dvou různých dráhách byl nezvyklý, ale ne neúspěšný. Druhý závod jasně ukázal jaký byl plán - účast jezdců z celé České republiky a také ze zahraničí.
Nyní již intenzivně pracujeme na hlavní halové, kobercové sezóně, která se pojede již v tradičně v sportovní hale Hotelu Sport v Hrotovicích, kde jsou již před dokončením zbrusu nová depa pro jezdce včetně stolů. První závod je v kalendáři zapsán na první listopad. Tímto bych Vás rád pozval na tento zahajovací závod zimní sezóny 2014-2015.