Pátek 17 Listopadu 2017
Čer30

Mibosport Off-Road Meeting 2014
Publikováno: Off-Road

O víkendu 27.-29.6.2014 se uskutečnil v Mibosport Off-road Aréně v Třebíči již druhý ročník "Mibosport Off-Road Meeting". Závodilo se ve dvou kategoriích Buggy 2WD a 4WD. Změřit své síly přijelo na výborně připravenou, technickou trať s povrchem astroturf 15 jezdců v kategorii 2WD a 12 jezdců ve 4WD.

Již v pátek odpoledne byly, za nádherného letního počasí, zahájeny volné tréninky. V sobotu dopoledne se již začalo naplno závodit dvěma měřenými tréninky pro rozřazení do jednotlivých skupin. Nejrychlejšími byli: v kategorii 2WD Michal Orlowski (PL) a ve 4WD Radek Flek. Odpoledne bylo na programu pět kvalifikačních jízd.

Buggy 2WD:

Všech pět kvalifikačních jízd vyhrál Radek Flek a zajistil si TQ. Jako jediný dokázal najet 13 kol s nejlepším časem 5:15.001. Velice dobře si v kvalifikaci počínal Marek Schiller, který dokázal porazit velmi ambiciózního Michala Orlowského a zajistil si tak druhé místo na roštu. Michala Orlowského trápily technické problémy a dlouho hledal vhodný set-up, ale i tak mu patřilo v kvalifikaci třetí místo.

První finálová jízda přinesla očekávaný souboj Radek Flek vs. Michal Orlowski. Oba piloti jeli velmi těsně za sebou a v průběhu finálové jízdy se několikrát předjeli, rozhodující útok Michala Orlowského přišel v osmém kole, když zajel čas na kolo 23.155, což v tu chvíli bylo o 0.6 sec rychleji, než zajel jeho soupeř a tento náskok si udržel až do cíle. Na třetím místě projel cílem Dominik Mašek.

I druhá finálová jízda byla napínavým soubojem Radka Fleka a Michala Orlowského. Radek drobnou chybou přišel o vedení ve třetím kole, ale svoji ztrátu dokázal smazat a v kole sedmém se opět ujal vedení. Při snaze získat alespoň drobný náskok znovu chyboval a o vedení přišel. Boj ovšem do posledního kola nevzdával, ale ani tentokrát to nestačilo a Michal Orlowski vyhrál i druhou finálovou jízdu a zajistil si tak celkové vítězství v kategorii Buggy 2WD. Druhý skončil Radek Flek a třetí Marcel Dostál.

Do třetí finálové jízdy již Michal Orlowski nenastoupil. Finále suverénně vyhrál Radek Flek a zajistil si tak celkově druhé místo v závodě. Za Radkem dojel na druhém místě Marek Schiller a díky tomuto druhému místu poskočil pořadím až na celkově třetí místo, o které nyní již marně bojovali Dominik Mašek a Marcel Dostál.

Finále B vyhrál Pavel Holčák.

Výsledky Buggy 2WD:

1. Orlowski Michal
2. Flek Radek
3. Schiller Marek

Buggy 4WD:

Boj o TQ v této kategorii byl dramatičtější: první kvalifikaci vyhrál Michal Orlowski, druhou a třetí Radek Flek a čtvrtou opět Michal Orlowski. Pátou kvalifikaci vyhrál Radek Flek a zajistil si TQ na startovním roštu před Michalem Orlowski. Vyrovnané kvalifikační výkony dopomohly Dominiku Šulcovi k místu třetímu. Od Martina Zváry se očekával atak příček nejvyšších, i proto bylo velkým zklamáním, díky technickým problémům, pouze první místo na roštu finále B.

Souboj Orlowski-Flek pokračoval i ve finálových jízdách. První finálová jízda byla opět těsným soubojem od startu až do cíle, kdy první dvě kola vedl Orlowski, ale chybou o své vedení přišel. Radek už si vedení pohlídal, druhý dojel Michal Orlovski a třetí, se starší specifikací podvozku Yokomo B-MAX4, přesně a rychle jezdící Dominik Šulc.

Druhá finálová jízda byla rozhodnuta po pár kolech, kdy na prvním místě s dostatečným náskokem, veskrze bezchybně, kroužil Michal Orlowski před druhým Radkem Flekem a třetím opět skvělým Dominikem Šulcem.

V rozhodující třetí finálové jízdě Radek Flek chyboval a ve snaze dojet ztrátu na prvního Michala Orlowského jel až za hranou a v závěru opět chyboval. Navíc se objevily technické problémy s elektronikou, takže ho ještě předjel dravě jezdící Dominik Šulc, ovšem na celkové výsledky závodu to již nemělo prakticky žádný vliv. Vítězem kategorie Buggy 4WD se tak stal Michal Orlowski a z Mibosport Off-road Arény v Třebíči si odvezl double.