Úterý 30 Května 2017
Zář13

Mibosport Off-road Meeting
Publikováno: Off-Road

V sobotu 12. září se uskutečnil v Mibosport Off-road Arena Třebíč “Mibosport Off-road Meeting”, kterého se zúčastnilo v obou off-road kategoriích 2WD a 4WD Buggy celkem 19 jezdců.

Přes to, že ráno byly již typicky podzimní, chladné a sychravé podmínky a astroturf položený na dráze byl v některých místech ještě mokrý, již brzy se na dráze začalo trénovat. S přibývajícím časem a zvyšující se teplotou začala dráha zcela vysychat.

O půl jedenácté se začalo na ostro závodit prvními finálovými jízdami. Závod se jel jako již tradičně stylem Reedy Race, kdy se vždy na roštu obrací pořadí z předcházející dojeté jízdy. Jede se šest finálových jízd, ze kterých se počítá pět nejlepších výsledků.

Buggy 2WD:

Úvodní finálová jízda příliš nevyšla vítězi minulého závodu “Holiday Race” Dominiku Maškovi, který dojel až čtvrtý. Zvítězil Radek Flek. Radek pak poměrně hladce vyhrál další čtyři finálové jízdy a zajistil si tak celkové vítězství. Ovšem o druhé místo po zbytek závodu sváděli boj Vojta Flek a Dominik Mašek. Tentokráte byl úspěšnější Vojta, díky vítězství v poslední jízdě si zajistil celkové třetí místo. V poli závodníků se neztratila ani jediná dívka Misha Aurelia Toman, která celkově obsadila šesté místo a nechala za sebou i celkem zkušené borce.

Celkové pořadí Mibosport Off-road Meeting:

1. Radek Flek
2. Vojta Flek
3. Dominik Mašek

Buggy 4WD:

Na domácí trati se na startovní rošt opět po dlouhé době postavil Michl Bok, aby vyhnal pavouky ze své buggyny :-) a v žádném případě nejel jen tak do počtu. První finálovou jízdu s přehledem vyhrál před Dominikem Šulcem a Ondřejem Holčákem. Ve druhé finálové jízdě vyhrál Dominik před Michalem. Ve třetí a čtvrté jízdě po boji vyhrál Michal před Dominikem. V páté jízdě zaúřadoval Vojta Flek a porazil jak Michala tak i Dominika. Šestou finálovou jízdu vyhrál Dominik Šulc a pojistil si tak celkově druhé místo. Druhý dojel Ondřej Holčák a třetí Vojta Flek.

1. Michal Bok
2. Dominik Šulc
3. Vojta Flek

Zajímavé srovnání mezi 2WD a 4WD nabízí nejlepší zajetý nájezd ve finálové jízdě. Ve 2WD (5. finálová jízda) najel Radek Flek 12 kol s časem 5:23.127 a ve 4WD (4. finálová jízda) Michal Bok 12 kol s časem 5:23.332.

Přes to, že nás ještě čeká několik krásných dní babího léta a Mibosport Off-road Arena Třebíč bude ještě otevřena pro tréninky a testování, vše již směřuje k zahájení zimní sezóny Mibosport CUP 2015/2016 prvním závodem, který se uskuteční 31.10.2015 ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích, kam všechny piloty jak off-road, tak i on-road srdečně zveme.

Zdroj: Mibosport Cup

CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.