Čtvrtek 23 Listopadu 2017
Úno6

Před čtvrtým závodem Mibosport Cup 2015/16
Publikováno: Mibosport Cup

Předposledním kolem pokračuje v sobotu 13.2.2016 seriál závodů RC modelů aut v měřítku 1/10 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, Schumacher, Highest, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign, DFcreative a OMB, které se uskuteční ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích.

Novinkou předposledního závodu v této sezóně bude, na základě počtu přihlášených jezdců, páteční trénink ve skupinách a to tak, aby z nich mohly být sestaveny kvalifikační skupiny včetně pořadí startu do kvalifikace. Další věcí, kterou systém tréninku sleduje, je spravedlivé rozdělení času na trénink pro všechny jezdce bez nutnosti stát fronty, jak tomu bylo v minulém závodě. Závodníci, kteří přijedou až v sobotu se nemusejí nijak bát, že by startovali v nevýhodné skupině. Do skupin budou zařazeni dle výsledků z předchozích závodů.

A jak to vypadá na čele průběžného pořadí jednotlivých kategorií po třech závodech?

Pohled do průběžných výsledků po třetím kole již dává odpověď, kdo se bude ucházet o celkové prvenství v jednotlivých kategoriích. Pokud přihlédneme ke skutečnosti, že je možno již nyní škrtnout jeden nejhorší výsledek pak se pořadí u několika kategorií zásadně změní.

2wd Buggy - na prvním místě je s 288 body Kája NOVOTNÝ s náskokem 8 bodů na druhého Marcela REKETTYE, ovšem celkové pořadí po škrtnutí nejhoršího výsledku vedou se shodným počtem 198 budů Martin WOLLANKA a Hupo HÖNIGL.

4wd Buggy - vede Kája NOVOTNÝ se 290 body před Marcelem REKETTYE 279 bodu, ale po škrtnutí nejhoršího výsledku je v čele průběžného pořadí se 198 body Michal Orlowski s dvoubodovým náskokem před Hupo HÖNIGLEM

1/12 - v čele této kategorie je Tomáš LIPTÁK s 298 body i po škrtnutí nejhoršího výsledku tuto kategorii vede s 203 body před Toni EDEREM (199 bodů).

Formula - Herbert WEBER je v čele této kategorie s 305 body před Mario SAILEREM s 289 body. I po škrtnutí nejhoršího výsledku vede průběžné pořadí Herbert WEBER 204 body, před druhým René KÖLBELEM 196 bodů.

Stock LRP - průběžné pořadí vede Jürgen HORN se 305 body před Oliverem HAVRÁNKEM 204 bodů. Po škrtnutí nejhoršího výsledku zůstává v čele Jürgen HORN s 204 body před Blazejem ORLOWSKIM s 195 body.

Modified - Oliver HAVRÁNEK vede tuto kategorii s 260 body před Zdenko KUNÁKEM s 252 body. Po škrtnutí nejhoršího výsledku se pořadí v této kategorii zcela změní a do čela průběžného pořadí se dostává Kuba ŠIMURDA s 195 body, druhý je pak Patrick GOLLNER s 193 body.

Stavba obou drah bude opět probíhat od pátečního rána a můžeme potvrdit začátek tréninků na obou drahách od 16:00 hod.

 
Zdroj: Mibosport Cup
Foto: Mibosport Cup
 
CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.
 
EN: Copyright © All rights reserved. The photography are not allowed to be downloaded, shared, used on social networks or beyond personal use. If you are interested in them, contact us here.