Středa 13 Prosince 2017
Úno10

Před startem čtvrtého závodu Mibosport Cup
Publikováno: Mibosport Cup

V sobotu 14.2.2015 se pojede v hrotovické aréně čtvrté, předposlední, kolo závodu seriálu RC modelů aut v měřítku 1/10 a 1/12 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign a OMB. Proto je nasnadě zrekapitulovat stav seriálu po třetím kole a zkusit predikovat možnosti a vývoje v jednotlivých kategoriích v závodě nadcházejícím.

Startovní listina již čítá přes 175 pilotů v šesti kategoriích. do off-road kategorií je přihlášeno 102 jezdců z toho do buggy 2WD 57 a do buggy 4WD 45. V on-road kategoriích je počet přihlášených následující: Formula - 12, 1/12 prozatím pouhých 9 jezdců, Stock LRP 26 a Modified 23. Do startu závodu zbývají ještě 4 dny, a proto lze očekávat ještě změny v počtech jezdců v jednotlivých kategoriích.

2WD Buggy
Minulý závod vyhrál sice Michal Orlowski, ale do průběžného vedení se o jeden bod dostal Radek Flek před Marcela Rekettye, třetí v pořadí je Thomas Rössler. Při rekordní účasti v této kategorii se očekává souboj právě těchto pilotů. Na startu se objeví i Peter Pinisch, který přestoupil od Associated k Schumacher a jistě bude chtít stát na stupních vítězů.

4WD Buggy
V čele této této off-road kategorie je po minulém závodě Marcel Rekettye se shodným počtem bodů, ale lepším dílčím umístěním, jako druhý Martin Zvára. I do této kategorie je přihlášen Peter Pinisch, který přestoupil od Associated k Schumacher.

1/12
I v kategorii 1/12 je opět na prvním místě průběžného pořadí shoda bodů. Jak Christian Schiff, tak i Martin Zvára mají shodně po 286 bodech, na třetím místě je Aleš Pelikán s 284 body. K nadcházejícímu závodu je přihlášen i Daniel Sieber - A finalista mistrovství Evropy.

Formula
René Kölbel je suverénním lídrem kategorie Formula, ovšem o nacházejícím závodě bude absentovat.

Stock LRP
I v této kategorii bude pro tento závod chybět vedoucí závodník průběžného pořadí René Kölbel. Ovšem druhý i třetí v pořadí, tedy Oliver Havránek i Aleš Pelikán, si mohou v případě, že se jim závod povede, bodově, díky absenci Reného Kölbela, výrazně polepšit. V této chvíli je přihlášeno jen 25 pilotů, což je zhruba polovina startovního pole ze závodu minulého.

Modified
Přes to, že je Jiří Vyšín v průběžném pořadí až na 16. místě, je třeba s ním velmi vážně počítat jako s možným vítězem celého seriálu. Jiří vyhrál minulý závod a zůstane-li mu forma pro nadcházející čtvrté kolo a následně i pro poslední závod, bude mít současný lídr průběžného pořadí Kuba Šimurda plné ruce práce, aby své vedení udržel. Do této kategorie je poprvé přihlášen Aleš Bayer.

 
Zdroj: Mibosrport Cup
Foto: Mibosport Cup
 
CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.
 
EN: Copyright © All rights reserved. The photography are not allowed to be downloaded, shared, used on social networks or beyond personal use. If you are interested in them, contact us here.