Úterý 27 Června 2017
Úno10

Před startem čtvrtého závodu Mibosport Cup
Publikováno: Mibosport Cup

V sobotu 14.2.2015 se pojede v hrotovické aréně čtvrté, předposlední, kolo závodu seriálu RC modelů aut v měřítku 1/10 a 1/12 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign a OMB. Proto je nasnadě zrekapitulovat stav seriálu po třetím kole a zkusit predikovat možnosti a vývoje v jednotlivých kategoriích v závodě nadcházejícím.

Startovní listina již čítá přes 175 pilotů v šesti kategoriích. do off-road kategorií je přihlášeno 102 jezdců z toho do buggy 2WD 57 a do buggy 4WD 45. V on-road kategoriích je počet přihlášených následující: Formula - 12, 1/12 prozatím pouhých 9 jezdců, Stock LRP 26 a Modified 23. Do startu závodu zbývají ještě 4 dny, a proto lze očekávat ještě změny v počtech jezdců v jednotlivých kategoriích.

2WD Buggy
Minulý závod vyhrál sice Michal Orlowski, ale do průběžného vedení se o jeden bod dostal Radek Flek před Marcela Rekettye, třetí v pořadí je Thomas Rössler. Při rekordní účasti v této kategorii se očekává souboj právě těchto pilotů. Na startu se objeví i Peter Pinisch, který přestoupil od Associated k Schumacher a jistě bude chtít stát na stupních vítězů.

4WD Buggy
V čele této této off-road kategorie je po minulém závodě Marcel Rekettye se shodným počtem bodů, ale lepším dílčím umístěním, jako druhý Martin Zvára. I do této kategorie je přihlášen Peter Pinisch, který přestoupil od Associated k Schumacher.

1/12
I v kategorii 1/12 je opět na prvním místě průběžného pořadí shoda bodů. Jak Christian Schiff, tak i Martin Zvára mají shodně po 286 bodech, na třetím místě je Aleš Pelikán s 284 body. K nadcházejícímu závodu je přihlášen i Daniel Sieber - A finalista mistrovství Evropy.

Formula
René Kölbel je suverénním lídrem kategorie Formula, ovšem o nacházejícím závodě bude absentovat.

Stock LRP
I v této kategorii bude pro tento závod chybět vedoucí závodník průběžného pořadí René Kölbel. Ovšem druhý i třetí v pořadí, tedy Oliver Havránek i Aleš Pelikán, si mohou v případě, že se jim závod povede, bodově, díky absenci Reného Kölbela, výrazně polepšit. V této chvíli je přihlášeno jen 25 pilotů, což je zhruba polovina startovního pole ze závodu minulého.

Modified
Přes to, že je Jiří Vyšín v průběžném pořadí až na 16. místě, je třeba s ním velmi vážně počítat jako s možným vítězem celého seriálu. Jiří vyhrál minulý závod a zůstane-li mu forma pro nadcházející čtvrté kolo a následně i pro poslední závod, bude mít současný lídr průběžného pořadí Kuba Šimurda plné ruce práce, aby své vedení udržel. Do této kategorie je poprvé přihlášen Aleš Bayer.

 
Zdroj: Mibosrport Cup
Foto: Mibosport Cup
 
CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.
 
EN: Copyright © All rights reserved. The photography are not allowed to be downloaded, shared, used on social networks or beyond personal use. If you are interested in them, contact us here.
 
Fotogalerie Videogalerie

Mibosport Cup Big Final 2016/17

Celkem: 105 fotografií

Čtvrtý závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 113 fotografií

Třetí závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 113 fotografií

Druhý závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 82 fotografií

První závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 98 fotografií

Mibosport Cup 2015/16 - review

Celkem: 7 fotografií

Big Final - 2015/2016

Celkem: 155 fotografií

>> další fotogalerie