Pátek 17 Listopadu 2017
Lis22

Před startem druhého kola seriálu Mibosport Cup
Publikováno: Mibosport Cup

Druhé kolo seriálu závodů RC modelů aut v měřítku 1/10 on-road a off-road MIBOSPORT CUP, za podpory firem Yokomo, Schumacher, Highest, PELIKAN DANIEL,TRIVOX, Dubidesign, DFcreative a OMB se uskuteční 28.11.2015 ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích. K tomuto závodu je do současné chvíle přihlášeno 168 pilotů v 6ti kategoriích. Do Off-road kategorií je přihlášeno 88 jezdců z toho do Buggy 2WD 50 a do Buggy 4WD 38. V On-road kategoriích je počet přihlášených následující: Formula - 16, 1/12 - 10 jezdců, LRP Stock 27 a Modified 27, tedy celkem 80 pilotů.

Při pohledu do startovní listiny je zřejmé, že polovinu celého startovního pole tvoří domácí jezdci a druhou jezdci ze zahraničí. Kromě tradičních jezdců z Rakouska, Slovenska, Polska a Maďarska jsou přihlášeni i jezdci z dalších evropských zemí. Ze Švýcarska přijede Marc Pfenninger, z Německa Marc Rheinard a Christopher Krapp. Z Estonska přijíždí tradiční skupina pilotů, která vždy alespoň na jeden závod navštíví Mibosport Cup. Dalším seveřanem, který je na startovní listině, je finský pilot Viljami Kutvonen. Z Anglie přijedou Elliot Harper, Aaron Rose, Harley a Brian Eldridge. Závodu, pokud vše půjde správným směrem, se zúčastní piloti z deseti evropských zemí (AT, CH, DE, EE, FI, GB, HU, PL, SK a CZ). Byl by to opět další milník seriálu Mibosport Cup po rekordní účasti 254 pilotů z minulého závodu.

Když už jsme zmínili minulý, tedy první, závod sezóny 2015/2016 připomeňme si vítěze a současně i lídry průběžného pořadí seriálu v jednotlivých kategoriích:

Modified - Ronald Völker
Stock LRP - Jürgen Horn
Formula - Herbert Weber
1/12 - Tomáš Lipták
Buggy 2WD - Michal Orlowski
Buggy 4WD - Martin Bayer

Pouze v kategorii Modified se nezúčastní druhého závodu lídr průběžného pořadí, v tomto případě Ronald Völker, ale na zajímavosti to určitě neubere. Startovní pole kategorii Modified bude velmi rozmanité s novými jmény. Do boje o pódiové umístění budou chtít promluvit ať již zmínění Britové nebo i finský pilot Viljami Kutvonen.

Co je nového?

Stavba obou drah bude probíhat od pátečního rána a můžeme potvrdit začátek tréninků na obou drahách od 16:00 hod., pokud vše půjde jak má, tak již od 15:00 hod.

Co se nemění?

Nemění se kobercový povrch: na on-road dráze bude opět černý koberec ETS a na off-road ráze koberec známý z EOS. Dále se nemění souběžný provoz na obou drahách až na výjimky ve finálových jízdách A.

 
Zdroj: Mibosport Cup
Foto: Mibosport Cup
 
CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.
 
EN: Copyright © All rights reserved. The photography are not allowed to be downloaded, shared, used on social networks or beyond personal use. If you are interested in them, contact us here.