Úterý 30 Května 2017
Lis22

Před startem druhého kola seriálu Mibosport Cup
Publikováno: Mibosport Cup

Druhé kolo seriálu závodů RC modelů aut v měřítku 1/10 on-road a off-road MIBOSPORT CUP, za podpory firem Yokomo, Schumacher, Highest, PELIKAN DANIEL,TRIVOX, Dubidesign, DFcreative a OMB se uskuteční 28.11.2015 ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích. K tomuto závodu je do současné chvíle přihlášeno 168 pilotů v 6ti kategoriích. Do Off-road kategorií je přihlášeno 88 jezdců z toho do Buggy 2WD 50 a do Buggy 4WD 38. V On-road kategoriích je počet přihlášených následující: Formula - 16, 1/12 - 10 jezdců, LRP Stock 27 a Modified 27, tedy celkem 80 pilotů.

Při pohledu do startovní listiny je zřejmé, že polovinu celého startovního pole tvoří domácí jezdci a druhou jezdci ze zahraničí. Kromě tradičních jezdců z Rakouska, Slovenska, Polska a Maďarska jsou přihlášeni i jezdci z dalších evropských zemí. Ze Švýcarska přijede Marc Pfenninger, z Německa Marc Rheinard a Christopher Krapp. Z Estonska přijíždí tradiční skupina pilotů, která vždy alespoň na jeden závod navštíví Mibosport Cup. Dalším seveřanem, který je na startovní listině, je finský pilot Viljami Kutvonen. Z Anglie přijedou Elliot Harper, Aaron Rose, Harley a Brian Eldridge. Závodu, pokud vše půjde správným směrem, se zúčastní piloti z deseti evropských zemí (AT, CH, DE, EE, FI, GB, HU, PL, SK a CZ). Byl by to opět další milník seriálu Mibosport Cup po rekordní účasti 254 pilotů z minulého závodu.

Když už jsme zmínili minulý, tedy první, závod sezóny 2015/2016 připomeňme si vítěze a současně i lídry průběžného pořadí seriálu v jednotlivých kategoriích:

Modified - Ronald Völker
Stock LRP - Jürgen Horn
Formula - Herbert Weber
1/12 - Tomáš Lipták
Buggy 2WD - Michal Orlowski
Buggy 4WD - Martin Bayer

Pouze v kategorii Modified se nezúčastní druhého závodu lídr průběžného pořadí, v tomto případě Ronald Völker, ale na zajímavosti to určitě neubere. Startovní pole kategorii Modified bude velmi rozmanité s novými jmény. Do boje o pódiové umístění budou chtít promluvit ať již zmínění Britové nebo i finský pilot Viljami Kutvonen.

Co je nového?

Stavba obou drah bude probíhat od pátečního rána a můžeme potvrdit začátek tréninků na obou drahách od 16:00 hod., pokud vše půjde jak má, tak již od 15:00 hod.

Co se nemění?

Nemění se kobercový povrch: na on-road dráze bude opět černý koberec ETS a na off-road ráze koberec známý z EOS. Dále se nemění souběžný provoz na obou drahách až na výjimky ve finálových jízdách A.

 
Zdroj: Mibosport Cup
Foto: Mibosport Cup
 
CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.
 
EN: Copyright © All rights reserved. The photography are not allowed to be downloaded, shared, used on social networks or beyond personal use. If you are interested in them, contact us here.
 
Fotogalerie Videogalerie

Mibosport Cup Big Final 2016/17

Celkem: 105 fotografií

Čtvrtý závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 113 fotografií

Třetí závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 113 fotografií

Druhý závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 82 fotografií

První závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 98 fotografií

Mibosport Cup 2015/16 - review

Celkem: 7 fotografií

Big Final - 2015/2016

Celkem: 155 fotografií

>> další fotogalerie