Úterý 27 Června 2017
Lis17

Před startem druhého závodu Mibosport Cup
Publikováno: Mibosport Cup

Necelé čtyři dny nás dělí od zahájení pátečních volných tréninků pro druhé kolo závodu seriálu RC modelů aut v měřítku 1/10 a 1/12 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign a OMB, který se uskuteční 22.11.2014 již tradičně ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích. K dnešnímu dni je přihlášeno přes 140 pilotů v šesti kategoriích a je možné, že celkový počet přihlášených bude atakovat počet přihlášených ze závodu prvního. Do Off-road kategorií je přihlášeno 67 jezdců z toho do Buggy 2WD 36 a do Buggy 4WD 31. V On-road kategoriích je počet přihlášených následující: Formula - 11, 1/12 prozatím pouhých 6 jezdců, LRP Stock 31 a Modified 25, což činí celkem 73 pilotů. Celkové počty startujících jsou jistě zajímavé, ale ještě zajímavější, a to činí Mibosport Cup jedinečným, kdo vše přijede do Hrotovic předvést své jezdecké umění. Nyní se na to pojďme společně podívat a projít si alespoň některá zvučná jména ze startovní listiny dle jednotlivých kategorií.

Nejdříve Off-road kategorie a Buggy 2WD: A hned první “pecka” - německý pilot Björn Prümper, starší bratr slavnějšího Yannica, který je bezesporu jeden z aspirantů na pódium (týmový jezdec Yokomo). Nejen o pódium, ale jistě i o příčku nejvyšší bude bojovat Hupo Hönigl (AT) - velká osobnost RC sportu, několikanásobný mistr Evropy (týmový jezdec Team C). Rozhodně nesmíme zapomenout na domácího Radka Fleka, který jezdí ve skvělé formě a bude-li pokračovat, je to opět aspirant na pódium. Nebude to mít nijak lehké, neboť na startovní listině je i vítěz prvního závodu Martin Bayer (Xray) ovšem i rakouský matador Peter Pinish (týmový jezdec Associated) a první velká návštěva z Anglie: Tom Cockerill - jezdec evropské extratřídy a opět aspirant na vítězství (týmový jezdec Schumacher). V neposlední řadě nesmíme zapomenout na více-mistra Evropy 1/8 buggy z letošního roku, finalistu EOS Martina Wollanku (AT) (týmový jezdec Xray).

Buggy 4WD: udrží nejlepší junior minulého závodu a celkově třetí Bartlomiej Zambrzycki (PL) své postavení v tak nabité konkurenci? Ohrozí ho další polský jezdec Michal Orlowski? Nicméně Michal Orlowski chystá překvapení. Jak v této konkurenci dopadne David Kukla (Xray), aktuální mistr ČR? Porazí i Martina Bayera (Xray) vítěze prvního závodu? Mnoho otázek? O to tento závod bude napínavější, zapojí-li se do bojů o pódium i Björn Prümper (D), týmový jezdec Yokomo, a dále Hupo Honigl (AT), několikanásobný mistr Evropy, jeden z favoritů na vítězství (týmový jezdec Team C). Jako v kategorii Buggy 2WD i v kategorii 4WD bude o pódium usilovat i Rakušan Peter Pinish (týmový jezdec Associated). Tom Cockerill - první návštěva Mibosport Cup z Anglie, patří do evropské špičky a i ve 4WD je aspirantem na vítězství (týmový jezdec Schumacher) stejně jako Martin Wollanka (AT), týmový jezdec Xray.

On-road kategorie: 1/12

Vítěz minulého závodu Roman Stopka (AT) dosud není přihlášen. A je tedy otázkou na koho čekají stupně vítězů. Hodně se očekává od velmi rychlého Kuby Šimurdy, který ovšem do této kategorie vstupuje jako nováček.

Formula
Zde se bude opět jednat spíše o malé rakouské mistrovství. Znovu se očekává souboj mezi René Kölbelem a Herbertem Weberem.

Modified
Na Mibosport Cup míří čtyřnásobný mistr světa Marc Rheinard (DE) (týmový jezdec Tamiya) a spolu s Yannicem Prümperem (DE) (týmový jezdec Yokomo), vítězem závodů ETS, jsou největší favorité v kategorii Modified. Zopakuje pódiové umístění Jiří Vyšín? V případě perfektního výkonu jako v minulém závodě to není nemožné. Velkou neznámou bude Michal Orlowski (PL). O pódiové umístění budou jistě bojovat Kuba Šimurda, David Nemček, Radek Flek, nebo se dočkáme i nějakého velkého překvapení?

Stock LRP
Rakušan René Kölbel minulému závodu dominoval. Je tedy otázkou, v jaké formě přijedou talentovaní mladíci Bartlomiej Zambrzycki (PL) a Oliver Havránek (SK) a zda dokáží tohoto rychlého pilota sesadit z místa prvního. Nebo se najde někdo další, kdo by mohl pomýšlet na pódiové umístění nebo přímo na vítězství?

Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: "Startovní listina je plná zvučných jmen a dovolím si říct, že tento závod bude jistě patřit k nejlépe obsazeným v historii Mibosport Cup. Česko-slovenská špička si bude moci změřit síly s těmi nejlepšími z Evropy a i pro jezdce z finálových jízd C nebo D to může být inspirace a jistá škola, kdy si budou moci "přečíst" jízdu těch nejlepších z evropské i světové špičky.

 
Zdroj: RCmedia / Mibosport Cup
Foto: RCmedia © Šárka Tomanová
 
CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.
 
EN: Copyright © All rights reserved. The photography are not allowed to be downloaded, shared, used on social networks or beyond personal use. If you are interested in them, contact us here.
 
Fotogalerie Videogalerie

Mibosport Cup Big Final 2016/17

Celkem: 105 fotografií

Čtvrtý závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 113 fotografií

Třetí závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 113 fotografií

Druhý závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 82 fotografií

První závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 98 fotografií

Mibosport Cup 2015/16 - review

Celkem: 7 fotografií

Big Final - 2015/2016

Celkem: 155 fotografií

>> další fotogalerie