Pátek 17 Listopadu 2017
Pro30

Před startem třetího závodu Mibosport Cup
Publikováno: Mibosport Cup

Vánoční svátky jsou definitivně za námi a již jen dny nás dělí od zahájení pátečních volných tréninků pro třetí kolo závodu seriálu RC modelů aut v měřítku 1/10 a 1/12 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign a OMB. Závod se uskuteční 3.1.2015 tradičně ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích.

Startovní listina již čítá přes 160 pilotů v šesti kategoriích. Do Off-road kategorií je přihlášeno 70 jezdců z toho do Buggy 2WD 39 a do Buggy 4WD 31. V On-road kategoriích je počet přihlášených následující: Formula - 8, 1/12 prozatím pouhých 6 jezdců, LRP Stock 48 a Modified 34, což činí celkem 96 pilotů.

2WD Buggy

Favoritem bude zajisté Michal Orlowski, jezdící od prosince s podvozkem Schumacher. Největšími soupeři a to nejen dle papírových předpokladů budou Radek Flek a Kája Novotný.

4WD Buggy

Tato kategorie, při neúčasti týmových jezdců, je bez jasného favorita. Ovšem mezi adepty na pódiové umístění musíme zařadit stále výborně jezdícího Káju Novotného. Nesmíme zapomínat ani na Martina Zváru nebo Marcela Rekettye a samozřejmě na další zahraniční jezdce.

V obou offroad kategoriích bude chybět vedoucí muž průběžného pořadí Martin Bayer. Je velice pravděpodobné, že do čela průběžného pořadí se probojuje někdo zela jiný.

1/12

Bohužel i v této kategorii chybí vedoucí jezdec celkového pořadí. S přihlédnutím na nízkou účast jezdců je tato cesta otevřena velkým změnám i na čelních místech průběžného pořadí.

Formula

V prořídlé startovní listině chybí jezdci z Rakouska, ovšem mimo vítěze obou úvodních závodů Reného Kölbela. René si tak může zcela pohodlně navýšit náskok na své soupeře.

Stock

Tradičně se očekává velká účast. Do Hrotovic by mělo přijet více než 50 jezdců. Největším favoritem bude opět René Kölbel. Účast potvrdil i Jarda Kopecký, který sbírá dobrá umístění na jiných závodech. Bude zajímavé sledovat, jak se promítnou do průběžných výsledků jezdci z Německa.

Modified

V kategorii Modified bude zřejmě tento závod naprosto klíčový pro výsledky celého seriálu, neboť absence rakouských jezdců se musí projevit posunem moha jezdců v pořadí vzhůru. Mezi největší favority budou jistě patřit jezdci: Michal Orlowski, Kuba Šimurda, Jiří Vyšín a Radek Flek. Lze jen stěží predikovat, zda a jak se bude dařit Ladislavu Lebánkovi, hvězdě minulých závodů. 

 
Zdroj: RCmedia / Mibosport Cup
Foto: RCmedia © Šárka Tomanová
 
CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.
 
EN: Copyright © All rights reserved. The photography are not allowed to be downloaded, shared, used on social networks or beyond personal use. If you are interested in them, contact us here.