Úterý 27 Června 2017
Bře5

Před startem velkého finále Mibosport Cup
Publikováno: Mibosport Cup

Již příští sobotu 14.3.2015 uvítá hrotovická aréna “Velké finále” - závěrečný závod seriálu RC modelů aut v měřítku 1/10 a 1/12 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign a OMB.

Stále je možnost se na tento finálový závod přihlásit zde a přijet poměřit své síly s předním světovým jezdcem Ronaldem Völkerem, týmovým jezdcem Yokomo, který pojede kategorii Modified i Buggy 2WD. Dále, mimo jiné, promotér závodu připravil pro všechny jezdce, kteří absolvují čtyři závody, i včetně tohoto finálového, věcnou cenu.

Nyní se pojďme podívat, co můžeme očekávat od finálového závodu v jednotlivých kategoriích:

Buggy 2WD:

Zde se očekává souboj mezi trojicí jezdců: Radkem Flekem, Marcelem Rekettye a Kájou Novotným o vítězství. V průběžném pořadí vede od dva body Radek před Marcelem. Oběma se posléze bude škrtat jeden nejhorší výsledek, neboť do celkového pořadí se započítávají čtyři nejlepší výsledky z pěti závodů. Oproti tomu Kája Novotný pojede teprve čtvrtý závod a bude se mu škrtat jedna nula.

Buggy 4WD:

Průběžné pořadí před finálovým závodem vede Marcel Rekettye, ovšem Kája Novotný zvítězil v předešlých dvou závodech a pokud se nestane něco zcela zásadního, je horkým favoritem na vítězství v celém seriálu. Do celkového pořadí na stupních vítězů bude jistě chtít promluvit i Maximilian Hauenschild

Formula:

Miloš Saturka je lídrem průběžného pořadí seriálu. Ale bude to mít docela těžké, prosadit se proti René Kölbelovi, který vyhrál úvodní dva závody, nebo i proti Mario Sailerovi, který si připsal vítězství v posledním závodě.

1/12:

S 380 body se dělí o první příčku průběžného pořadí Christian Schiff a Aleš Pelikán. Jen o dva body méně nasbíral Martin Zvára. I Igor Lipták, který nejel první závod a tedy bude škrtat 0 bodů, může ještě zamíchat pořadím na stupních vítězů celého seriálu.

Stock LRP:

Kategorie Stock LRP patří vždy mezi nejvíce vyrovnané, nejinak je to mu i v letošní sezóně. Hned pětice jezdců: Oliver Havránek, Aleš Pelikán, Jürgen Horn, René Kolbel a Bartlomiej Zambrzycki stále ještě může velmi reálně pomýšlet na vítězství v celém seriálu.

Modified:

Lídrem průběžného pořadí je Kuba Šimurda. Druhý v pořadí, se ztrátou 13 bodů, je Dominic Vogl. Nicméně se očekává souboj právě mezi vedoucím jezdcem Kubou Šimurdou a Jiřím Vyšínem, který je v průběžném pořadí až na 11 místě, ale zatím má připsány body pouze za tři absolvované závody.

 
Zdroj: Mibosrport CUP
Foto: Mibosport Cup
 
CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.
 
EN: Copyright © All rights reserved. The photography are not allowed to be downloaded, shared, used on social networks or beyond personal use. If you are interested in them, contact us here.
 
Fotogalerie Videogalerie

Mibosport Cup Big Final 2016/17

Celkem: 105 fotografií

Čtvrtý závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 113 fotografií

Třetí závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 113 fotografií

Druhý závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 82 fotografií

První závod Mibosport Cup 2016/17

Celkem: 98 fotografií

Mibosport Cup 2015/16 - review

Celkem: 7 fotografií

Big Final - 2015/2016

Celkem: 155 fotografií

>> další fotogalerie