Středa 13 Prosince 2017
Bře5

Před startem velkého finále Mibosport Cup
Publikováno: Mibosport Cup

Již příští sobotu 14.3.2015 uvítá hrotovická aréna “Velké finále” - závěrečný závod seriálu RC modelů aut v měřítku 1/10 a 1/12 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign a OMB.

Stále je možnost se na tento finálový závod přihlásit zde a přijet poměřit své síly s předním světovým jezdcem Ronaldem Völkerem, týmovým jezdcem Yokomo, který pojede kategorii Modified i Buggy 2WD. Dále, mimo jiné, promotér závodu připravil pro všechny jezdce, kteří absolvují čtyři závody, i včetně tohoto finálového, věcnou cenu.

Nyní se pojďme podívat, co můžeme očekávat od finálového závodu v jednotlivých kategoriích:

Buggy 2WD:

Zde se očekává souboj mezi trojicí jezdců: Radkem Flekem, Marcelem Rekettye a Kájou Novotným o vítězství. V průběžném pořadí vede od dva body Radek před Marcelem. Oběma se posléze bude škrtat jeden nejhorší výsledek, neboť do celkového pořadí se započítávají čtyři nejlepší výsledky z pěti závodů. Oproti tomu Kája Novotný pojede teprve čtvrtý závod a bude se mu škrtat jedna nula.

Buggy 4WD:

Průběžné pořadí před finálovým závodem vede Marcel Rekettye, ovšem Kája Novotný zvítězil v předešlých dvou závodech a pokud se nestane něco zcela zásadního, je horkým favoritem na vítězství v celém seriálu. Do celkového pořadí na stupních vítězů bude jistě chtít promluvit i Maximilian Hauenschild

Formula:

Miloš Saturka je lídrem průběžného pořadí seriálu. Ale bude to mít docela těžké, prosadit se proti René Kölbelovi, který vyhrál úvodní dva závody, nebo i proti Mario Sailerovi, který si připsal vítězství v posledním závodě.

1/12:

S 380 body se dělí o první příčku průběžného pořadí Christian Schiff a Aleš Pelikán. Jen o dva body méně nasbíral Martin Zvára. I Igor Lipták, který nejel první závod a tedy bude škrtat 0 bodů, může ještě zamíchat pořadím na stupních vítězů celého seriálu.

Stock LRP:

Kategorie Stock LRP patří vždy mezi nejvíce vyrovnané, nejinak je to mu i v letošní sezóně. Hned pětice jezdců: Oliver Havránek, Aleš Pelikán, Jürgen Horn, René Kolbel a Bartlomiej Zambrzycki stále ještě může velmi reálně pomýšlet na vítězství v celém seriálu.

Modified:

Lídrem průběžného pořadí je Kuba Šimurda. Druhý v pořadí, se ztrátou 13 bodů, je Dominic Vogl. Nicméně se očekává souboj právě mezi vedoucím jezdcem Kubou Šimurdou a Jiřím Vyšínem, který je v průběžném pořadí až na 11 místě, ale zatím má připsány body pouze za tři absolvované závody.

 
Zdroj: Mibosrport CUP
Foto: Mibosport Cup
 
CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.
 
EN: Copyright © All rights reserved. The photography are not allowed to be downloaded, shared, used on social networks or beyond personal use. If you are interested in them, contact us here.