Čtvrtek 23 Listopadu 2017
Bře20

Před Velkým finále Mibosport Cup 2016/17
Publikováno: Mibosport Cup

BIG FINAL 2016/17, poslední závod ze seriálu závodů RC modelů aut v měřítku 1/10 on-road a off-road MIBOSPORT CUP 2016/17 organizovaný týmem Michala Boka za podpory firem Yokomo, Schumacher, Highest, Muchmore, Axon, Hobbywing, Pink, Blitz, Pelikan Daniel, Trivox, DFcreative a LMI se uskuteční v sobotu 25.3.2017 již tradičně ve sportovní hale hotelu Hotel-Sport v Hrotovicích, CZ.

Doposud (pondělí 20.3.)je přihlášeno prozatím 140 jezdců z pěti evropských států. V kategoriích on-road je přihlášeno celkem 55 jezdců z toho v kategorii Modified: 10, Stock LRP: 18, Formula: 18 a 1/12: 9. V kategoriích off-road je přihlášeno celkem 85 závodníků z toho v kategorii Buggy 2WD: 48 a Buggy 4WD: 37.

I pro tento závod bude platit pravidlo v kategoriích Buggy 2WD i 4WD o nasazení pouze dvou kompletních sad pořadatelem označených pneumatik. Všechny disky budou označeny speciálními číslovanými samolepkami. Toto pravidlo nijak nepodmiňuje zakoupení předepsaných pneumatik od pořadatele.

Před finálovým závodem je již v některých kategoriích o vítězi v podstatě rozhodnuto, ale v ostatních se bude bojovat do poslední finálové jízdy. On-road - kategorie Modified: lídrem je Oliver Haránek, ale o vítězství bude muset svést boj především s Dominicem Voglem, Kubou Šimurdou, ale zapomenout nesmíme ani na Nico Haidera. V kategorii Stock LRP je již jasným vítězem Philipp Neudinger. O další místa na stupních vítězů bude bojovat Oliver Harvánek především s Tomem Krägefskim. V kategorii Formula je průběžným lídrem Lukáš Hoch ovšem Herbert Weber jistě bude útočit na stupínek nejvyšší stejně tak i Thomas Dworszky. Tomáš Lipták je již jistým vítězem v kategorii 1/12. V obou kategoriích off-road Buggy 2WD i 4WD je lídrem průběžného pořadí Kája Novotný, ovšem Martin Bayer i Hupo Hönigl mají body pouze za tři závody a rozhodně nesmíme zapomínat, že se jeden nejhorší výsledek z pěti závodů škrtá. Takže jejich pozice pro zisk celkového vítězství je poměrně vysoká.

Opět bude přítomen EFRA rozhodčí, který bude dbát na dodržování pravidel a fair-play závodění. Nebudou chybět ani populární RC girls. Při vyhlášení výsledků závodu budou mimo pohárů za poslední závod předány ceny též celkovým vítězům seriálu MIBOSPORT CUP 2016/17. Dále bude oceněno 10 juniorů a v neposlední řadě všichni, co absolvovali všech pět závodů. 
Zdroj: Mibosport Cup
Foto: Mibosport Cup
 
CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.
 
EN: Copyright © All rights reserved. The photography are not allowed to be downloaded, shared, used on social networks or beyond personal use. If you are interested in them, contact us here.