Pátek 20 Října 2017
Lis3

První závod Mibosport cup 2014/15
Publikováno: Mibosport Cup

K zahajovacímu závodu seriálu RC modelů aut v měřítku 1/10 a 1/12 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign a OMB, který se uskutečnil 1.11.2014 ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích se sjel rekordní počet 174 závodníků. Kromě českých pilotů se závodu zúčastnili i jezdci ze Slovenka, Rakouska, Německa, Polska a poprvé přijeli změřit síly i piloti z Estonska.

V on-road kategoriích závodilo celkem 91 závodníků: Modified 34, Stock LRP - 38, Formula - 9 a 1/12 - 11 závodníků. V off-road kategoriích závodilo 82 pilotů z toho 42 v kategorii 2WD Buggy a 40 v kategorii 4WD Buggy.

ON-ROAD

Kategorii Modified ovládl německý závodník Ronald Völker, který si teprve až ve třetí rozjížďce zajistil na stále zrychlující se trati TQ. Již od začátku první finálové jízdy bojoval o první místo s Markem Černým, jedoucím velmi agresivně a stále se snažícím dostat se na vedoucí pozici. I přes probíhající boj si vedoucí jezdci najeli několikasekundový náskok na Jiřího Vyšína, který až do konce jen kontroloval soupeře za sebou. Druhá finálová jízda vypadala velmi podobně s tím rozdílem, že si Ronald po pár kolech najel drobný náskok a bez menšího zaváhání si dojel pro vítězství druhého finále A před Markem Černým a Jiřím Vyšínem. Třetí finálová jízda opět nabízela souboj o první místo mezi Ronaldem Völkerem a Markem Černým. Ovšem Marek ve čtvrté minutě chyboval a propadl se až na čtvrté místo. Ronald, nikým neatakován, nadělil v cíli druhému v pořadí jedno kolo a potvrdil tak, že je jezdcem světové špičky. Celkové pořadí závodu: 1. Ronald Völker, 2. Marek Černý, 3. Jiří Vyšín.

Vítězem finále B se stal: Vítězslav Hola, finále C: Michal Vítámvás, finále D: Jiří Rybák.

TQ v kategorii Stock LRP s přehledem získal René Kölbel, který vyhrál všechny tři rozjížďky s náskokem jednoho kola na druhého Jürgena Horna. René takto dominoval i ve finálových jízdách a získal tak celkové vítězství v závodě. Ovšem o další pódiová umístění se tvrdě bojovalo. V první finálové jízdě se po kontaktu Jürgena Horna a Olivera Havránka na druhé místo dostal polský závodník Bartlomiej Zambrzycki a svou pozici udržel před třetím Jürgenem až do konce. Oliver jízdu nedokončil. Ve druhé finálové jízdě opět mezi sebou bojovali Jürgen Horn a Oliver Havránek. Tentokrát z boje vyšel lépe Oliver, který se zařadil na konečné třetí místo za skvěle jedoucího Bartlomieje Zambrzyckiho. Po propadu Jürgena Horna se ve třetí finálové jízdě dostal na druhé místo Oliver Havránek, který si svou pozici udržel před třetím Bartlomiejem. Celkové pořadí závodu: 1. René Kölbel, 2.Bartlomiej Zambrzycki, 3. Oliver Havránek.

Vítězem finále B se stal: Marcus Helmecke, finále C: Patrik Kotian, finále D: Jakub Dalecký.

V kategorii Formula získal TQ teprve až ve třetí rozjížďce René Kölbel. V první finálové jízdě udělal René chybu a vedení tak převzal český jezdec Vítězslav Hola, který jej udržel až do konce. Druhý skončil Herbert Weber před René Kölbelem. Druhou finálovou jízdu již vyhrál držitel TQ René Kölbel před Herbertem Weberem a Mario Sailerem. Vítězství ve třetí finálové jízdě opět patřilo René Kölbelovi, který skončil před Mario Sailerem a Herbertem Weberem. Celkové pořadí závodu: 1. René Kölbel, 2. Herbert Weber, 3. Vítězslav Hola.

TQ kategorie 1/12 si vítězstvím ve všech rozjížďkách zajistil rakouský závodník Roman Stopka. V první finálové jízdě ukázal skvělou jízdu Marcell Wostalek, který se v průběhu závodu probojoval z pátého na druhé místo. První místo si udržel Roman Stopka, třetí dojel Sascha Klug. Vítězství ve druhé finálové jízdě patřilo opět Romanu Stopkovi, druhý skončil Sascha Klug a třetí Marcell Wostalek. Roman si dojel pro vítězství i ve třetí finálové jízdě a zajistil si tak celkové vítězství v závodě. Druhé místo si pohlídal Sascha Klug a třetí projel cílem český závodník Martin Zvára. Celkové pořadí v závodě: 1. Roman Stopka, 2. Sascha Klug, 3. Marcell Wostalek

OFF-ROAD

Oběma off-road kategoriím dominoval český jezdec Martin Bayer.

V kategorii 2WD Buggy vyhrál Martin Bayer jak všechny rozjížďky, tak i všechna finále a zajistil si tak celkové vítězství v závodě. V první finálové jízdě se po chybě Káji Novotného posunuli o jednu příčku na druhé a třetí místo za Martina Bayera závodníci Radek Flek a Ronald Völker. Radek ale vzápětí udělal chybu, čehož využil Ronald a posunul se na druhé místo. Ve druhé finálové jízdě Kája Novotný opět chyboval a z druhého místa se propadl až na místo čtvrté. Po chybách soupeřů vybojoval druhé místo Ronald Völker, třetí dokončil finálovou jízdu Kája Novotný.

Hned po startu třetí finálové jízdy se dostal Radek Flek před Káju Novotného na druhé místo za Martina Bayera. Poté chyboval Martin Bayer a propadl se až na třetí místo, ale hned se zase probojoval na druhé místo před Ronalda. Následně Martin Bayer předjel Radka Fleka, který o svou pozici usilovně bojoval, udělal však chybu a propadl se až na páté místo. Celkové pořadí v závodě: 1. Martin Bayer, 2. Ronald Völker, 3. Kája Novotný.

Vítězem finále B se stal: Marek Schiller, finále C: Matthias Grünberger, finále D: Matěj Šulc.

I v kategorii 4WD Buggy získal TQ Martin Bayer. První finálová jízda se nesla ve znamení dominance Martina Bayera, který suverénně vyhrál, druhý skončil Kája Novotný a třetí Bartlomiej Zambrzycki. Další dvě finálové jízdy byly přesnou kopií jízdy první, kdy opět zvítězil Martin Bayer, druhý dojel Kája Novotný, třetí Bartlomiej Zambrzycki. Celkové pořadí v závodě: 1. Martin Bayer, 2. Kája Novotný, 3. Bartlomiej Zambrzycki.

Vítězem finále B se stal: Georg Würger, finále C: Honza Kapička, finále D: Matěj Benda.

Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: “Před tímto víkendem jsme přijali výzvu, a to přes 190 přihlášených závodníků. I když nakonec závodilo ve všech kategoriích “pouhých” 173 pilotů museli jsme upravit systém rozjížděk takovým způsobem, abychom byli schopni závody završit okolo 21 hodiny večerní. Proto byl zvolen systém rozjížděk na obou dráhách současně se sofistikovaným systémem rozřazení pilotů do jednotlivých skupin. Přes počáteční rozpaky a nedůvěru musím říci, že se nám to podařilo zvládnou a i ohlasy od samotných jezdců byly velmi pozitivní. Děkuji celému týmu pořadatelů za bezvadný výkon a všem pilotům za disciplinovaný přístup k celému závodu a již nyní se těším na příští závod, který se uskuteční 22. listopadu 2014 opět ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích.

Zdroj: RCmedia / Mibosport Cup

CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.