Středa 13 Prosince 2017
Led4

Třetí závod Mibosport Cup 2014/2015
Publikováno: Mibosport Cup

Vánočního závodu seriálu RC modelů aut v měřítku 1/10 a 1/12 on-road a off-road MIBOSPORT CUP za podpory firem Yokomo, PELIKAN DANIEL, TRIVOX, Dubidesign a OMB, který se uskutečnil 3.1.2015 ve sportovní hale Hotel-Sport v Hrotovicích se zúčastnil rekordní počet 189 startujících aut. V on-road kategoriích závodilo celkem 107 závodníků: Modified 39, Stock LRP - 49, Formula - 9 a 1/12 - 10 závodníků. V off-road kategoriích závodilo 82 pilotů z toho 47 v kategorii 2WD Buggy a 35 v kategorii 4WD Buggy.

ON-ROAD

První kvalifikační jízdu v kategorii MODIFIED vyhrál Kuba Šimurda, druhou i třetí Jiří Vyšín, který ve třetí jako jediný zajel čas pod 5:07, najel 24 kol časem 5:06.611 a zajistil si tak TQ. I o dalších místech na startovním roštu rozhodovaly nepatrné rozdíly. Druhé místo na roštu vybojoval Kuba Šimurda a třetí Michal Orlowski. Všechny tři finálové jízdy byly velmi vyrovnané, ovšem ani jeden z pilotů neudělal žádnou chybu a neumožnil tak soupeři předjetí. A v jakém pořadí jezdci odstartovali, v takovém po pěti minutách s minimálními rozestupy projeli cílem. Jiří Vyšín stylem start-cíl vyhrál všechny tři finálové jízdy, vždy druhý byl Kuba Šimurda a třikrát třetí Michal Orlowski. S odstupem na tuto trojici dojížděl Radek Flek a pátý Michael Kammer. Celkové pořadí závodu: 1. Jiří Vyšín, 2. Kuba Šimurda, 3. Michal Orlowski. Finále B vyhrál: Philipp Neudinger, finále C: Martin Bábovský st., finále D: Jiří Kolman.

Taktéž kvalifikace STOCK LRP byla velmi vyrovnaná, prvních 10 nejlepších se kvalifikovalo v necelých devíti sekundách. Nejrychlejší v kvalifikaci byl německý pilot Dominik Zeidler (22 kol, 5:04.706) o necelé dvě sekundy před Polákem Pawlem Staszewskim a třetím Jaroslavem Kopeckým. Dominik Zeidler bezezbytku využil nejlepší postavení na startovním roštu a vyhrál všechny tři finálové jízdy taktéž stylem start-cíl. Ani na ostatních místech nedocházelo ke změnám pořadí, i když piloti jezdili ve vláčku za sebou. Jak v první, tak i ve druhé finálové jízdě dojeli za Dominikem Zeidlerem jako druhý Pawel Staszewski a třetí Jaroslav Kopecký. I ve třetí finálové jízdě se pořadí v čele nijak neměnilo až do 17 kola, kdy se Pawel Staszewski z druhého místa propadl až na místo páté. Na druhé místo se posunul Jaroslav Kopecký a na třetí Aleš Pelikán. A na tomto pořadí se až do cíle již nic nezměnilo. Pawel Staszewski nakonec nemusel ztráty pořadí až tak moc litovat, neboť v celkovém pořadí obsadil druhé místo za vítězem Dominikem Zeidlerem, třetí místo obsadil Jaroslav Kopecký. Celkové pořadí závodu: 1. Dominik Zeidler, 2. Pawel Staszewski, 3. Jaroslav Kopecký. Finále B vyhrál: Robert Patrzek, finále C: Markéta Vítámvásová, finále D: Andreas Ebner, finále E: Jan Komorous.

Velmi těsně vyhrál kvalifikaci v kategorii FORMULA Vítězslav Hola před Saschou Klugem. Rozdíl nejlepších kvalifikačních časů byl pouhých 0,215 sec. Až třetí v kvalifikaci skončil René Kölbel. Vítězslav Hola v první finálové jízdě vedl až do 10 kola, kdy jej předjel a vedení se ujal Sascha Klug. Ve 14 kole se probojoval na druhé místo René Kölbel. Druhá finálová jízda měla podobný průběh jako jízda první. Vítězslav Hola dlouho vedl, ale neodolal tlaku obou Rakušanů. René Kölbel předjel i Saschu Kluga a druhou finálovou jízdu vyhrál. I ve třetí finálové jízdě vedl Vítězslav Hola až do 11 kola, kdy udělal chybu, které využili jak Klug tak i Kölbel tvrdě bojující jak o vítězství ve finále tak i o celkové vítěství. V tomto souboji byl úspěšnější Sascha Klug a zvítězil tak v celém závodě. Celkové pořadí závodu: 1. Sascha Klug, 2. René Kölbel, 3. Vítězslav Hola.

Kvalifikaci kategorie 1/12 ovládl Kuba Šimurda a taktéž dominoval finálovým jízdám. S naprostým přehledem vyhrál první a druhou a zajistil si tak předčasně i vítězství v celém závodě. V první finálové jízdě dojel na druhém místě Igor Lipták před třetím Jiřím Tlustým. Ve druhé finálové jízdě Martin Zvára odstoupil stejně jako v první jízdě a druhý za Kubou Šimurdou dojel Aleš Pelikán před třetím Igorem Liptákem. Třetí finále, které již Kuba Šimurda nejel, vyhrál Martin Zvára před druhým Igorem Liptákem a třetím Alešem Pelikánem. Celkové pořadí závodu: 1. Kuba Šimurda, 2. Igor Lipták, 3. Aleš Pelikán.

OFF-ROAD

Kvalifikace v kategorii Buggy 2WD byla zcela v režii Michala Orlowského, který s každou kvalifikační rozjížďkou dokázal vylepšit svůj do té doby nejlepší dojezdový čas a zcela po zásluze mu náleželo první místo na startovním roštu finálových jízd. Druhé místo na roštu vybojoval Marcel Rekettye před třetím Kájou Novotným. Ve finálových jízdách zcela dominoval polský jezdec Michal Orlowski. Stylem start-cíl vyhrál všechny tři finálové jízdy. V první finálové jízdě za Michalem Orlowskim dojel Marcel Rekettye. Třetí místo vybojoval Radek Flek, který začínal svoji stíhací jízdu ve druhém kole, kdy se propadl až na 10 místo. Ve druhé finálové jízdě se probojoval na druhé místo za vítěze Orlowského Martin Kreil, který využil chyby soupeřů. Třetí dojel Kája Novotný. I ve třetí finálové jízdě probíhal boj pouze o druhé a další místa. Nejlépe se v tomto souboji zorientoval Jakob Zündel, který dojel druhý před třetím Rolandem Hauleitnerem, což zamíchalo i celkovým pořadím v závodě. Celkové pořadí závodu: 1. Michal Orlowski, 2. Marcel Rekettye, 3. Kája Novotný. Finále B vyhrál: Martin Fischer, finále C: Wojciech Rzepecki, finále D: Thomas Grainer, finále E: Radek Varhaník.

Velmi dobře do závodu Buggy 4WD vstoupil Kája Novotný, který poměrně hladce vyhrál kvalifikaci a zajistil si tak TQ. Ovšem v samotných finálových jízdách to neměl nikterak jednoduché jako například Michal Orlowski v kategorii Buggy 2WD. V první finálové jízdě se na první místo před Novotného probojoval ve čtvrtém kole Marcel Rekettye, vedl téměř až do konce, kdy udělal ve dvou kolech po sobě chyby a vedení musel přepustit Novotnému. Své druhé místo následně již uhájil před třetím Erikem Margonym. I na začátku druhé finálové jízdy Kája Novotný chyboval a propadl se až na místo třetí a do vedení šel Maximilian Hauenschild. Kája Novotný ukázal, že je zkušený jezdec a již bezchybnou jízdou stáhl náskok svých soupeřů a vzal si zpět své první místo. Vítězstvím si zajistil i celkové vítězství v závodě. V pěkném souboji o druhé místo byl úspěšnější Maximilian Hauenschild, který před sebe nepustil dotírajícího Marcela Rekettyeje. Kája Novotný již do třetí finálové jízdy nastupoval s větším klidem. Finále s přehledem vyhrál. O druhé místo bojovali Adam Janovič s Erikem Margonym. Několikrát v průběhu finálové jízdy si vyměnili pořadí. V posledním kole Adam Janovič Erika Margonyho předjel a vybojoval druhé místo, na Erika zbyl bronz. Celkové pořadí v závodě: 1. Kája Novotný, 2. Marcel Rekettye, 3. Erik Margony. Finále B vyhrál: Aleš Bidovský, finále C: Matěj Šulc, finále D: Jan Komorous.

Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: “189 aut přihlášených do závodu je velmi potěšující, samozřejmě i zavazující. A to i s přihlédnutím na skutečnost, že termín 3.1. je stejně jako čas letních prázdnin časem dovolených a stále více populárního lyžování a dalších zimních sportů. Již nyní se těším se všemi na setkání při příštím závodě, který se bude konat 14.2.2015”.

Zdroj: RCmedia / Mibosport Cup

CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.