Úterý 30 Května 2017
Kvě10

Zahajovací závod Off-Road Mibosport Cup
Publikováno: Off-Road

V sobotu 9.5.2015 se jel zahajovací závod Mibosport Cup Off-Road Buggy 2WD a 4WD na velmi technické dráze Mibosport Off-Road Arena v Třebíči.

Po nočním dešti byl ráno Astrotuf na některých místech ještě mokrý, ovšem předpověď nebyla pro další hodiny nikterak ideální a reálně hrozil déšť, proto ze začalo závodit bez zbytečného otálení.

Závod probíhal systémem Reedy Race, což je jiný způsob závodění jen ve finálových skupinách, které se po každém kole dynamicky mění tak, aby, pokud možno, každý závodil proti každému. V každé finálové skupině jezdí maximálně 8 závodníků. Za umístění v každém kole se udělují body: první 1 bod, druhý 2 body, třetí 3 atd. Při šesti finálových jízdách se škrtá jeden nejhorší výsledek. Vítězem se stává ten, který nasbírá nejmenší množství bodů. Při Reedy Race systému nezáleží na tom, kdo je absolutně nejrychlejší, ale kdo projeví konzistentní výkony po celý závod a i závodník, který by se v normálním závodě nemusel probojovat do finále A, zde má velkou šanci bojovat o příčky nejvyšší.

Kategorie Buggy 2WD se zúčastnilo celkem devět pilotů. Jelo se jen v jedné finálové skupině. V prvních čtyřech finálových jízdách vyhrál vždy jiný závodník a průběžné pořadí se neustále měnilo, přičemž bodové rozdíly zůstávaly poměrně malé, proto záleželo na každé další jízdě. Po seškrtání nejhoršího výsledku po dojetí šesté finálové jízdy bylo pořadí na stupních vítězů následující:

1. Matěj Šulc
2. Ondřej Holčák
3. Radek Varhaník

V kategorii Buggy 4WD se představilo pět závodníků. Po dlouhé závodní pauze se na startu objevil i Michal Bok. Přesto, že Michal letos na dráze neodjel ani metr, tak od první jízdy této kategorii dominoval. Na dalších pozicích si to především rozdávali mladíci Ondřej Holčák s Matějem Šulcem. Pořadí na stupních vítězů kategorie Buggy 4WD:

1. Michal Bok
3. Matěj Šulc

Nepřehlédnutelnou zajímavostí jistě byl start tří rodinných klanů, kdy ratolesti, tedy junioři, rozhodně chtěli porazit své otce na závodní dráze. Ve dvou případech byli junioři úspěšnější ve třetím zatím zkušenost zvítězila, ale do budoucna… kdo ví :-)

Zdroj: Mibosport Cup

CZ: Copyright © Všecha práva vyhrazena. Fotografie nejsou určeny ke stahovaní, sdílení a jinému použití mimo RCmedia, máte-li o některou zájem napište nám zde.